Новини :: Чемпіонат ААФУ
ААФУ: Гармаш і Хачеріді дебютували з голами, Дністер очолив таблицю. Повний огляд 11-го туру чемпіонату України серед аматорів

Склади, огляди та відео стартового туру 2025 року в чемпіонаті України з футболу серед аматорських команд під егідою ААФУ сезону 2024/25 в огляді Sport Arena
Автор: Артур Валерко
Група 1 – 11-й тур
субота, 5 квітня 2025 року
- Підмонастир
Зимовий антракт виявився дуже бурхливим для обох клубів. І якщо один із них так, в принципі, й планував, хоча й отримав дещо інше, то другий опинився в несподіваній ситуації. Пояснимо.
Фенікс в принципі взимку проводив злиття з іншим клубом Прем’єр-ліги Львівщини – ФК Темп-Легінь (Бібрка/Відники/Брюховичі), проте в останній момент, буквально за лічені дні до старту другого етапу Першої ліги, виник варіант об’єднання з кризовим ФСК Маріуполь. Таким чином ми не побачили диво назви Фенікс-Темп-Легінь із потрійною пропискою, натомість об’єднана команда Фенікс-Маріуполь вже стартувала в ПФЛ України. Фенікс таким чином займе місце відразу в Першій лізі. Але варто віддати належне клубу, який не став знімати команду з діючого змагання, тож у другому колі продовжує виступи Фенікс. Хай і без більшості лідерів.
Дністер же планомірно готувався до весняної частини сезону тандемом Шелаєв-Костишин, але їх запросили в УПЛ. Щоб замінити тренерський штаб, який відправився в Колос (Ковалівку), на посаду головного тренера запросили екс-наставника якраз ФСК Маріуполь – Краснопьорова. І треба ж йому було дебютувати якраз проти клубу, який зайняв місце його команди в Першій лізі. Сили прямо тут і в цих обставинах були нерівними.
0:1 – господарі програли свій перший м’яч, Процик низом прокотив пас на Михайленка, Микита між захисниками вискочив на воротаря й низом пробив у кут.
0:2 – трьохходівка Бобик-Процик-Ландяк завершилася виходом Миколи на воротаря з лівого краю й ударом правою ногою в кут.
0:3 – Шишигін після підбирання почав другий темп атаки пасом на Процика, Назар розвернувся й з-під захисника обвідним ударом лівою пробив у дальню «шістку».
0:4 – Павлишин зачепив Шишигіна, Процик прямим ударом зі штрафного оминув стінку й упакував м’яч у лівий від воротаря край рамки.
0:5 – після кутового Білика від захисника Гладиша м’яч відскочив до Бацмана, і Станіслав встиг прийняти й правою «щічкою» вдарити низом.
0:6 – після прострілу Дячинського м’яч відскочив на Михайленка, і Микита з правого флангу прийняв, оцінив і розстріляв дальню «шістку».
0:7 – ще один кутовий із того ж правого флангу завершився виносом точно на Шишигіна, тож Андрій правою ногою виконав у дотик метрів із 15-ти.
0:8 – після розіграшу кутового вже зліва навіс Малащука головою замкнув Бацман. Станіслав перебував на просто вбивчій позиції на дальній стійці.
0:9 – після навісу з лівого флангу розважливим пасом Федчишин скинув на Дячинського, так що Іван міг прийняти й правою ногою пробити в правий від воротаря нижній кут.
0:10 – Малащук на лівому фланзі підключив активного Шелаєва, чий простріл обробив і пробив лівою в дальній кут Захарків. Юрій – один із трьох голеадорів-дебютантів у гостей, а загалом половина голів відбулася за безпосередньої участі новачків.
Ця перемога – розгромна й нерівна за силою учасників, але в турнірному плані дуже важлива. Команда Краснопьорова одноосібно очолила таблицю після осічки земляків-конкурентів на Київщині.
Герой матчу від Sport Arena: Назар Процик (Дністер)
Третина цього матчу навіть тримала десь інтригу, і якраз нападник Процик на класі та досвіді допоміг заліщанам здобути розгромну перевагу. Асистував двічі, а потім забив двічі. От такий внесок у перемогу вагою в перше місце.
Фенікс (Підмонастир) – Дністер (Заліщики) – 0:10 (0:4)
Голи: Михайленко, 23, 57, Ландяк, 35, Процик, 39, 42, Бацман, 54, 71, Шишигін, 59, Дячинський, 88, Захарків, 90
Фенікс: 31.Федишин Володимир (71.Гнатів Максим, 46); 23.Гладиш Назар; 21.Заповський Ярослав; 4.Никлович Ростислав; 37.Пермяков Володимир; 22.Ревакович Ростислав; 19.Чуплак Володимир; 7.Шута Артур-Богдан (15.Бучко Ростислав, 60); 13.Яців Владислав; 28.Яців Денис; 77.Павлишин© Юрій (9.Андрушко Андріан, 46). Запасні: 12.Цень Роман; 17.Шута Максим-Любомир. Тренер: Павлишин Юрій Ігорович.
Дністер: 1.Попович Єгор; 8.Малащук Андрій; 23.Тракало© Олег; 25.Бацман Станіслав; 14.Кірієнко Іван (16.Федчишин Іван, 46); 13.Шишигін Андрій (17.Шелаєв Данііл, 76); 19.Ландяк Микола (14.Дячинський Іван, 56); 10.Білик Валентин (18.Павлусь Олександр, 63); 20.Бобик Дмитро (5.Мостовий Володимир, 63); 29.Михайленко Микита (21.Садовський Василь, 76); 11.Процик Назар (9.Захарків Юрій, 56). Запасні: 12.Кузняк Віталій; 15.Кравець Іван. Головний тренер: Краснопьоров Олег Володимирович.
- 12:00; 05.04.2025. Підмонастир. Стадіон “ Арена Фенікс”; поле 3; +10С
- Суддя: Байдюк Микола (Чернівці)
- Попередження: Яців Денис, 58; Садовський Василь, 87
неділя, 6 квітня 2025 року
- Київ
СФК Сокіл приймав лідера в суттєво оновленому складі – проте тут треба сказати, що більшість новачків прибула із таких же команд-середняків чи навіть слабкіших клубів, а при цьому Самченко втратив кількох основних гравців, які раніше відігравали важливу роль у команді.
Агрон ніби й зберіг основних гравців, але при цьому попрощався з братами Семенцями – на вістрі вийшов новачок Гайковий, який ще не грав на такому рівні. Ще раніше клуб втратив кількох лідерів, які зараз є провідними в складі головного конкурента – Дністра. Ось і вийшло, що перемога Сокола – це не сенсація, а де в чому навіть закономірність.
Починався матч для господарів вкрай невдало – вже на 9 хвилині довелося замінити одного з дебютантів – Муляра, який з підозрою на перелом поступився місцем на полі Горбунову. Проте команда зібралася й за травмованого товариша відповіла голом менш як за 10 хвилин.
Не зовсім раннім, але досить швидким взяттям воріт господарі повели в рахунку. Після ауту Береста Боровський п’ятою підіграв на Мартиченка, після прострілу якого Бойко першим дотиком прийняв, а другим правою пробив у «шістку» – 1:0. Микола, один із лауреатів списку 33 найкращих осінньої частини сезону ААФУ від нашого сайту, забив свій сьомий м’яч у першості.
Проте це було ще не все. Незважаючи на спроби Агрона оперативно відігратися, проте натомість ще до перерви пропустили вдруге. Тепер уже аут на лівому фланзі, Шишкін дав розрізний пас на Мартиченка, і Данило вирвався на воротаря й чітко пробив повз нього в дальній кут – 2:0. Дебютний гол в ААФУ 22-річного півзахисника.
На другий тайм Агрон виходив із сподіванням відігратися, проте натомість втратив м’яча в атаці на чужій половині поля, далі Боровський гарно запустив у прохід через правий фланг усе того ж Мартиченка. З першої спроби Данило воротаря не переграв, проте повторним ударом пробив повз Рогаля – 3:0. Мартиченко довершив цю перемогу, і хоча часу залишалося майже весь другий тайм, рахунок більше не змінився. Найбільш примітна подія залишку гри – вихід на заміну 45-річного Пустовіта, якому Панченко тут же передав капітанську пов’язку. Ще в Євро-96 серед юнаків чоловік брав участь!
Важлива та, в принципі, цілком заслужена перемога команди з Київщини, яка приймала лідера в столиці, вивела її в зону плей-офф.
Герой матчу від Sport Arena: Данило Мартиченко (СФК Сокіл)
Молодий півзахисник проводить перший сезон за Сокіл, але школа в Мартиченка чудова – Зміна-Оболонь, Арсенал, Атлет. У матчі проти сильного та досвідченого суперника він забив двічі й додав до дубля асист.
Сокіл (Михайлівка-Рубежівка) – Агрон (Великі Гаї) – 3:0 (2:0)
Голи: Бойко, 18, Мартиченко, 31, 51
Сокіл: 1.Яковчук Юрій; 22.Берест Владислав (10.Трушенко Богдан, 59); 15.Миколайчук Олег; 2.Панченко© Дмитро (3.Пустовіт Олександр, 88); 5.Муляр Дмитро (19.Горбунов Назарій, 9); 23.Мартиченко Данило; 8.Змієвець Олександр; 20.Шишкін Сергій (18.Бруй Дмитро, 66); 6.Литвинов Богдан (4.Васильєв Дмитро, 46); 24.Бойко Микола (21.Мельниченко Іван, 84); 11.Боровський Андрій. Запасні: 12.Сидоренко Ростислав; 16.Пресняк Володимир; 17.Валага Михайло. Головний тренер: Самченко Олег Васильович.
Агрон: 12.Рогаль Іван; 27.Соколовський© Юрій; 4.Андрієшин Роман; 33.Щербатюк Євген; 5.Ковалик Віктор; 6.Кохман Ігор; 9.Харчук Дмитро (20.Онищук Володимир, 63; 7.Мельник Роман, 73); 99.Пришнівський Володимир (8.Павлович Станіслав, 77); 11.Луцик Руслан (88.Пошелюжний Денис, 82); 17.Гром’як Тарас; 23.Гайковий Володимир. Запасний: 1.Мазур Руслан. Головний тренер: Богородіченко Сергій Анатолійович.
- 12:00; 06.04.2025. Київ. Стадіон “КНУБА-Арена”; поле 4 (шт.); +5С
- Суддя: Гаркуша Олексій (Житомир)
- Попередження: Кохман Ігор, 16; Андрієшин Роман, 22; Шишкін Сергій, 43; Щербатюк Євген, 56; Соколовський Юрій, 67; Трушенко Богдан, 86; Мельниченко Іван, 90; Миколайчук Олег, 90+3
- Київ
Гості зі Львівщини мають не найкращі спогади від суперників із Київської області. У стартовому турі ФК Миколаїв тримав чотири голи без відповіді від ФК Лісне, а вдома пізніше програв Соколу та зазнав не менш прикрого розгрому від підопічних Розгона на початку другого кола. Проте команда Шумського – це чинний володар Кубка України серед аматорів, досвідчений і непогано укомплектований колектив (хай і без бажаної глибини складу).
А Мрія дебютувала під керівництвом Іващенка з більшістю новачків у заявці. Уже в дебюті поєдинку команда господарів, яка грала, до речі, не в Гостомелі, а в столиці, отримала важкий урок від сильного суперника. Спочатку після штрафного від Коваля в Дмуховського врізався в стрибку воротар Іванніков – жовта картка та пенальті. Коваль лівою ногою пробив на силу, тож навіть при тому, що воротар гадав, довелося виймати м’яча з сітки – 0:1. Далі обрізкою Жавка на його ж половині поля скористався Заваляк, пройшов у стилі Мессі чи Марадони кількох суперників і, вже падаючи, проштовхнув м’яча у дальній кут – 0:2. Володимир відзначився першим голом у поточній першості.
За таких обставин хорошою новиною для Мрії було вже те, що вона не «розклеїлася», а продовжила боротьбу. Невдовзі після атаки через центр колишній вінгер першолігового Кременя Рокотянський почав зміщуватися з лівого флангу й його збив захисник гостей Вільховий. Колишній півзахисник друголігового ФК Тростянець Козак впевнено реалізував пенальті, пробивши в кут без шансів для голкіпера – 1:2. Сергій відзначився голом у першому ж офіційному матчі за Мрію.
Проте ми вже говорили – результати першого кола не відображають реальний рівень миколаївців. Ще до перерви вони повернули собі комфортнішу перевагу в рахунку. На ауті суперників Коваль повернув м’яча вперед, Заваляк скинув на Цюпку, який дав шоу. Назар позбавився одного захисника, іншого, переклав м’яча з лівої ноги під праву й пробив у дальню «шістку» – 1:3.
А відразу ж після перерви рахунок вперше став розгромним. ФК Миколаїв просто не давав господарям вийти зі своєї половини поля, і в боротьбі за м’яч Даниленко збив Цюпку. Коваль у стилі Роберто Карлоса притупнув і лівою ногою влучив у ближній кут – 1:4. Григорій довів свої особисті показники до трьох голів у поточному чемпіонаті.
Невже це все? Матч можна «закривати»? Ні. Мрія знайшла відповідь і певним чином оживила інтригу під кінець гри. Кілька поспіль кутових і додаткових подач все ж навантажили захист, і після невдалого виносу Волошин підстеріг м’яча на лівому куті карного майданчика. Зіграв Олександр здорово, прийнявши й тут же правою махнувши по дузі під поперечину – 2:4. Це ще один гол дебютанта в гостомельців.
Проте й останнє слово залишилося за гостями. Відразу ж вони забили в відповідь, коли чудово зіграв у центрі поля Лучка, підключений ним новачок Курбанов прострілив вглибину карного майданчика, а Цюпка відразу ж правою запустив у дальній кут м’яча – 2:5. Назар тепер має сім голів у поточній першості – це один із найкращих показників чемпіонату (перша трійка).
Герой матчу від Sport Arena: Григорій Коваль (ФК Миколаїв)
Лівий захисник у миколаївців – більше, ніж просто гравець свого амплуа та точки на полі. Коваль забив з пенальті та штрафного, причому, 11-метровий під переломний швидкий гол призначений теж після його стандарту.
Мрія (Гостомель) – ФК Миколаїв – 2:5 (1:3)
Голи: Козак, 23 (пен.), Волошин, 80 – Коваль, 3 (пен.), 49, Заваляк, 11, Цюпка, 34, 81
Мрія: 12.Іванніков Кирило; 8.Шакун Дмитро; 44.Науменко© Анатолій (24.Потапенко Ілля, 57); 18.Даниленко Євгеній (17.Снісар Дмитро, 67); 9.Козак Сергій (39.Ващук Максим, 65); 6.Рокотянський Станіслав (15.Волошин Олександр, 65); 20.Бордовський Микита (21.Кордюк Євгеній, 46); 7.Жавко Владислав (14.Чистяк Іван, 57); 19.Шиш Олександр (11.Биков Іван, 46); 22.Цимбал Матвій; 4.Приходько Дмитро. Запасний: 1.Шайда Богдан. Головний тренер: Іващенко Валерій Володимирович.
Миколаїв: 71.Бурмас Мар’ян; 28.Дзюрах Роман; 3.Гурський Андрій; 25.Вільховий Назар-Іван; 6.Коваль© Григорій (44.Давидяк Мар’ян, 73); 77.Лучка Вадим; 11.Дмуховський Андрій (24.Кривуля Ростислав, 88); 9.Качор Максим (21.Оприск Олег, 88); 33.Заваляк Володимир (30.Федак Василь, 84); 69.Гумен Юрій (7.Курбанов Олег, 67); 29.Цюпка Назар (15.Данилів Максим, 88). Запасний: 12.Фурів Віктор. Головний тренер: Шумський Віталій Іванович.
- 13:00; 06.04.2025. Київ. Стадіон “Urban Sport City”; поле 4 (шт.); +4С
- Суддя: Садовий Олександр (Кременчук)
- Попередження: Іванніков Кирило, 2
- Бузова
Це був матч, якого чекали з нетерпінням, адже до вже наявного Рибалки ФК Лісне додало ще кількох новачків із досвідом виступів в УПЛ, а також уславленого тренера-консультанта Рябоконя, який у ПФЛ виграв кілька титулів і трофеїв, а також зробив із Десни учасника єврокубків і помітного учасника УПЛ. В першому колі ФК Лісне оступилося на цьому супернику, зігравши з ним внічию в Полонному. Вже перші хвилини показали, що господарі налаштовані цього разу очок не втрачати.
Треба сказати, що Колос із Хмельниччини готувався до цього виїзду, вийшов із кількома новачками, зокрема – колишніми гравцями першолігових Поділля та Кременю. Найголовніше – на цей матч гостей виставив новий головний тренер – 52-річний Соболевський, легенда житомирського Полісся, який уже в якості тренера в останні роки входив у штаб хмельницького професіонального футбольного клубу.
Втім, дебют Руслану Віталійовичу зіпсував невиразний старт матчу. Спершу з нічого Янковський створив перший гол. Олег просто обібрав захисників на своєму лівому фланзі, різко промчав паралельно з бічною лінією та правою ногою пробив у дальню «шістку» – 1:0 вже на 5-й хвилині. Це четвертий гол Янковського в цій першості.
Через 10 хвилин спрацювала зв’язка з УПЛ. Колишній захисник ЛНЗ, Волині, Арсеналу та низки інших клубів Насонов закинув за спини захисників на Гармаша, і екс-півзахисник Динамо та збірної гарно спіймав на праву ногу й запустив у правий від голкіпера кут в один дотик – 2:0. Денис уже забивав раніше за ФК Лісне, проте саме в змаганнях ААФУ це був його дебютний матч і відразу гол.
Господарі не знижували оберти. Тепер уже знову через лівий фланг розверталася атака, Саєнко подав на дальню стійку, де колишній талант юнацьких команд Динамо та Ворскли Лига головою чітко пробив на протихід воротареві – 3:0. Олег має два голи та три асисти.
Звісно, за такої переваги події в другому таймі не мали великого значення. Віддамо належне Колосу, який провів гол престижу. Костенко заробив у боротьбі з Гармашем і подав штрафний, а захисник Назарчук пробив головою з відскоком м’яча від поперечини – 3:1. Для Романа це перший гол у чемпіонаті цього сезону – й важливий, адже ФК Лісне завдало багато труднощів обороні полончан. Три очка в цьому матчі дозволяють команді Розгона скоротити відставання від другого місця до такого, яке можна відіграти вже найближчим часом.
Герой матчу від Sport Arena: Олег Лига (ФК Лісне)
У господарів зросла конкуренція, проте колишній нападник друголігової Чайки Лига її витримує. З його сторони – найкращий початок весняної частини саме такий, із голом, активною грою та виходом у стартовому складі при конкурентах масштабу Шестакова та Коваля.
ФК Лісне – Колос (Полонне) – 3:1 (3:0)
Голи: Янковський, 5, Гармаш, 15, Лига, 26 – Назарчук, 58
Лісне: 33.Пазенко Роман; 16.Куба Максим (22.Чоботар Олег, 85); 23.Насонов Олександр; 25.Васяновіч Андрєй; 27.Саєнко Олександр (14.Без’язичний Костянтин, 80); 37.Рибалка Сергій (13.Коваленко Ілля, 79); 20.Лига Олег (8.Коваль Володимир, 69); 21.Чепурний© Андрій; 4.Гармаш Денис (19.Калінін Олександр, 58); 5.Янковський Олег (11.Шестаков Сергій, 58); 3.Грищенко Дмитро (9.Волошин Назар, 58). Запасні: 99.Майборода Олексій; 7.Литвишко Богдан. Головний тренер: Розгон Олександр Анатолійович.
Колос: 12.Петриченко Богдан; 19.Бартошук Андрій (23.Притуляк Олексій, 73); 18.Назарчук Роман; 20.Носарєв© Ігор; 14.Луцюк Дмитро; 17.Ілюхін Артур (11.Федоров Антон, 80); 29.Борисевич Віталій; 10.Костенко Кирило; 21.Обаміна Майкл; 3.Морозов Ростислав; 31.Демчик Дмитро (22.Федорчук Віктор, 73). Запасні: 1.Омелянюк Андрій; 88.Крейч Микола; 99.Скидан Валерій; 8.Брицький Владислав. Головний тренер: Шумський Віталій Іванович.
- 13:00; 06.04.2025. Бузова. Стадіон “Бузова-Арена”; поле 4 (шт.); +5С
- Суддя: Соловйов Віталій (Одеса)
- Попередження: Ілюхін Артур, 25; Грищенко Дмитро, 32; Гармаш Денис, 53; Чепурний Андрій, 56; Васяновіч Андрєй, 64; Морозов Ростислав, 68; Коваленко Ілля, 90+1
- Збараж
Цей тур відкривав чудові можливості перед VIVAD’ом, тому що синхронно втратили очки конкуренти за вихід у 1/4 фіналу – Агрон і Колос. Тож треба було зіграти прагматично в виїзді до команди з наймолодшим складом у групі. При цьому в обох команд були суттєві кадрові втрати під час зимового антракту, та навіть безпосередньо перед грою. А ще одна важлива обставина – жоден інший матч у західній групі не грався за таких складних погодних умов – від’ємна температура нижче нуля та снігопад, при якому клубні служби ФК Галич все ж зробили все можливе, щоб утримати газон на рівні для футболу.
Втім, краще на цьому полі з помаранчевим м’ячем освоїлися гості з Житомирщини. Після ауту на лівому фланзі захисники відбивалися після флангової подачі Павловського, проте, по-перше, вибили точно на Мельниченка, а по-друге, після удару Владислава м’яч ще й зрикошетив, так що голкіпер з ним не зміг справитися – 0:1. До речі, дебютний гол зимового новачка гостей.
Ще до перерви VIVAD закріпив перевагу дуже важливим другим забитим м’ячем. Духніч собі подавав кутовий від правого прапорця, але збажажани відбилися. І він тут же з флангу лівою ногою закрутив у ворота так, що голкіпер фактично падав за м’ячем уже за лінію – 0:2. Михайло також відзначився вперше за нову команду.
Після перерви Галич, навіть втративши кількох провідних гравців, намагався якось дати опір претендентам на плей-офф. Але енергозатратний футбол у кінці матчу дався взнаки по такій погоді. Захисники помилилися, їх обібрав у карному майданчику Яворський і відкотив за її межі під удар Шевчуку. Ну, а Володимир із досвідом виступів за професіоналів у складі Волині-2 та Хуста правою ногою метрів із 18-ти акуратно запакував м’яча в сітку – 0:3.
Всі три голи VIVAD’у провели новачки, проте втрати в клубу з Романова серйозні, тож наразі просто відзначимо цей факт і похвалимо за виконане завдання на цей виїзд.
Герой матчу від Sport Arena: Владислав Мельниченко (VIVAD)
21-річний півзахисник багато років грав за Полісся (Ставки) – авторитетний на Житомирщині та Київщині аматорський клуб. Свій новий крок у кар’єрі здійснив прямо зараз і в першому ж матчі відкрив рахунок, добре відпрацював на своїй позиції та витримав весь матч на важкому засніженому полі.
Галич (Збараж) – VIVAD (Романів) – 0:3 (0:2)
Голи: Мельниченко, 19, Духніч, 45+1, Шевчук, 90
Галич: 97.Загурський Дмитро; 13.Чубатий© Арсен; 14.Васильченко Артем; 15.Возьний Роман; 2.Бобко Назарій; 10.Ласий Андрій; 19.Дума Володимир (16.Киричук Владислав, 70); 7.Симчук Станіслав; 17.Рудзевич Іван (20.Стельмах Володимир, 70); 11.Чорній Віктор (22.Рижук Степан, 70); 9.Купчак Михайло. Запасні: 1.Новаков Матвій; 5.Милян Віталій; 4.Білик Андрій; 21.Зиско Артем. Головний тренер: Лівіцький Олег Ярославович.
VIVAD: 81.Сингаївський Ілля; 8.Мосійчук© Богдан; 33.Базь Вадим (17.Березін Микола, 73); 11.Ластовка Валентин (9.Яворський Денис, 55); 20.Гриневич Денис (10.Мазуренко Роман, 68); 14.Духніч Михайло (3.Яцковець Ігор, 61); 18.Мельниченко Владислав; 6.Поліщук Ілля (15.Чопенко Михайло, 83); 5.Шевчук Володимир (7.Фудзіцький Максим, 90+1); 76.Барановський Богдан; 77.Павловський Денис (16.Коваленко Дмитро, 90+3). Запасний: 1.Дворнін Олексій. Головний тренер: Чорний Віктор Миколайович.
- 14:00; 06.04.2025. Збараж. Стадіон “Колос”. поле 3; -1С
- Суддя: Кузик Олег (Львів)
- Попередження: Васильченко Артем, 1; Мосійчук Богдан, 70; Чубатий Арсен, 89
* * *
Турнірна таблиця Групи 1
М | Команда | І | В | Н | П | М’ячі | О | |
1 | ↑1 | Дністер (Заліщики, Тернопільська область) | 11 | 9 | 1 | 1 | 29:6 | 28 |
2 | ↓1 | Агрон (Великі Гаї, Тернопільська область) | 11 | 8 | 1 | 2 | 17:9 | 25 |
3 | – | ФК Лісне (Київська область) | 11 | 7 | 2 | 2 | 29:8 | 23 |
4 | ↑1 | Сокіл (Михайлівка-Рубежівка, Київська область) | 11 | 5 | 1 | 5 | 17:14 | 16 |
5 | – | VIVAD (Романів, Житомирська область) | 11 | 5 | 0 | 6 | 18:15 | 15 |
6 | ↓2 | Колос (Полонне, Хмельницька область) | 11 | 4 | 3 | 4 | 14:12 | 15 |
7 | ↑1 | ФК Миколаїв (Львівська область) | 11 | 4 | 2 | 5 | 18:20 | 14 |
8 | ↓1 | Фенікс (Підмонастир, Львівська область) | 11 | 3 | 3 | 5 | 14:30 | 12 |
9 | – | Галич (Збараж, Тернопільська область) | 11 | 1 | 2 | 8 | 10:23 | 5 |
10 | – | Мрія (Гостомель, Київська область) | 11 | 1 | 1 | 9 | 7:36 | 4 |
* * *
Бомбардири: | Команда | І | Г (п) | |
1 | Волошин Назар | ФК Лісне | 10 | 8 |
2 | Бойко Микола | Сокіл | 10 | 7 |
3 | Цюпка Назар | ФК Миколаїв | 11 | 7 |
4 | Бондаренко Олександр | VIVAD | 8 | 6 |
5 | Гром’як Тарас | Агрон | 10 | 5 (1) |
6 | Процик Назар | Дністер | 11 | 5 |
Дискваліфіковані: | Команда | Дата | |
1 | Андрієшин Роман | Агрон | 12.04.2025 |
2 | Голодрига Роман | Дністер | 12-19.04.2025 |
3 | Кохман Ігор | Агрон | 12.04.2025 |
4 | Скоцький Богдан | Колос | 13-19.04.2025 |
5 | Чубатий Арсен | Галич | 13.04.2025 |
6 | Шишкін Сергій | Сокіл | 13.04.2025 |
12-й тур:
12.04 (субота) | Агрон – VIVAD |
12.04 (субота) | Дністер – ФК Миколаїв |
13.04 (неділя) | Мрія – ФК Лісне |
13.04 (неділя) | Колос – Галич |
13.04 (неділя) | Сокіл – Фенікс |
Група 2 – 11-й тур
субота, 5 квітня 2025 року
- Юр’ївка
Незважаючи на те, що між суперниками прірва тепер у 11 очок, це був дуже важливий матч і господарям не випадало ставитися до Стандарту як до «звичайного середняка». Вони мали чудово знати цю команду по змаганнях Дніпропетровщини та підбору гравців, адже в заявці гостей – низка недавніх професіоналів на чолі зі старійшиною воротарського цеху Постранським, який грав за багато клубів УПЛ на чолі з Зорею. Стосовно господарів, то в стартовому складі вийшли екс-захисник Динамо Хачеріді та колишній вінгер Динамо, Металіста, Дніпра Олійник – імена колишніх гравців збірної України говорять самі за себе. Тим більше, що поруч із ними – граючий спортивний директор Гладкий, чий послужний список не менш вражаючий.
Вже на початку зустрічі одна з зірок матчу нагадала про себе. Спершу просто-таки божевільний момент із блокуванням і поперечиною виник за участі Гладкого та Олійника, а коли пішла друга хвиля атаки й Гребенюк м’яко навісив з правого флангу, Хачеріді в стрибку головою відправив м’яча під поперечину – 1:0. Євген проводив свій перший офіційний матч в ААФУ за Авангард – і ось так голом, який виявився переможним, відзначив свій дебют.
Стандарт опирався й намагався врятуватися до останнього, проте добре грала захисна ланка на чолі з воротарем лозівчан Коваленком. А в самому кінці гри, втрачаючи м’яча на своїй половині поля, колишній захисник Шахтаря та Дніпра Мігунов змушений був збивати Гладкого – це була друга для нього жовта й останні хвилини новосанжарці провели в меншості.
Герой матчу від Sport Arena: Євген Хачеріді (Авангард)
Хачеріді з Череватенком вдало будував гру в захисті, а ще відзначився біля чужих воріт. Саме Євген у хоті затяжної багатохвильової атаки замкнув флангову подачу й своїм голом приніс новій команді важливу перемогу. Окремий бонус по цій нервовій грі – Хачеріді відіграв без карток.
Авангард (Лозова) – Стандарт (Нові Санжари) – 1:0 (1:0)
Гол: Хачеріді, 18
Авангард: 35.Коваленко Станіслав; 8.Смірнов Данііл; 70.Хачеріді Євген; 45.Череватенко© Павло; 19.Воловик Олег; 27.Веприцький Євген (88.Олійник Ростислав, 53); 77.Галушка Владислав; 7.Гребенюк Кирило (33.Співак Євген, 65); 8.Боровик Роман (28.Мішуренко Олександр, 71); 10.Олійник Денис (78.Топоров Максим, 82); 11.Гладкий Олександр. Запасні: 1.Мурга Олег; 9.Бобіта Артур; 21.Гресько Олексій; 79.Недай Владислав; 5.Науменко Кирило. Головний тренер: Рахаєв Ігор Володимирович.
Стандарт: 12.Постранський© Віталій; 14.Клюс Анатолій (5.Слюсарь Дмитро, 69); 27.Жінчин Богдан; 33.Клочко Вячеслав (28.Пасічник Кирило, 50); 10.Мігунов Олександр; 30.Бондаренко Денис; 8.Панов Данило (88.Гаркуша Владислав, 71); 17.Будняк Іван (11.Ховайко Кирило, 64); 96.Вергун Дмитро; 23.Проданов Євген; 22.Літюк Гліб (20.Чегурко Єгор, 69). Запасні: 1.Даценко Григорій; 25.Свіріпа Іван; Кіча Антон; 27.Швей Сергій. Головний тренер: Обревко Олександр Анатолійович (тренер у протоколі Крутенко Костянтин Сергійович).
- 12:00; 05.04.2025. Юр’ївка. Стадіон ДЮСШ; поле 4 (шт.); +19С
- Суддя: Воєвода Андрій (Дніпро)
- Попередження: Пасічник Кирило, 58; Воловик Олег, 66; Череватенко Павло, 72; Мішуренко Олександр, 83; Мігунов Олександр, 87; Вергун Дмитро, 90+4
- Вилучення: Мігунов Олександр, 90+3 (повторне попередження)
- Миргород
Пенуел, який взимку очолив новий головний тренер, напередодні старту весняної частини сезону дозаявив відразу кількох недавніх професіоналів, зокрема, на флангах вийшли колишній талант Зорі Байрук із Куликова-Білки та вихованець Кривбасу Руднєв із Кременю (це клуби, відповідно, Першої та Другої ліг, але футболісти-земляки, що важливо). Для Олімпії це був суттєвий виклик, зважаючи на втрату старожила-фулбека Бірюка під час антракту.
Перший тайм і справді виявився важким – і почався з запізненням через повітряну тривогу, й довго утримував нулі на табло. Проте після перерви дався взнаки вищий загальнокомандний досвід господарів. Зокрема, в їхній гарно розіграній атаці після діагоналі з правого флангу на лівий Кошман здорово прийняв лівою й дав простріл правою, а Руденко випередив оборонців і воротаря, проткнувши м’яча в сітку зблизька – 1:0. Андрій забив свій сьомий м’яч у поточній першості.
А менш як за 10 хвилин було встановлено остаточний рахунок. Руденко на правому фланзі зібрав навколо себе суперників і відпасував на іншого нападника – Лободу, який від правого кута карного майданчика перевів м’яча лівіше. Тут набігав на дальню стійку Кошман і дуже елегантно, в дотик правою ногою, пробив повз воротаря – 2:0. Ігор тепер має шість голів і два асисти, а Вадим, який віддав йому гольову передачу, здобув восьмий результативний бал – 3+5 за системою «гол+пас». Ця перемога утримує Олімпію на рівні з Авангардом, який свій матч також виграв.
Герой матчу від Sport Arena: Ігор Кошман (Олімпія)
Гол і асист в активі лівого вінгера, котрий пройшов школу Таврії та донецького Металурга, пограв за кордоном і побував на контракті в Металісті й Металісті 1925. У нього тепер вісім результативних дій, як і в Лободи.
Олімпія (Савинці) – Пенуел (Кривий Ріг) – 2:0 (0:0)
Голи: Руденко, 56, Кошман, 63
Олімпія: 23.Караван Євгеній; 2.Бичков Богдан (4.Алєксєєнко Владислав, 75); 88.Малик Євген; 17.Богомаз© Едуард; 99.Ковтун Владислав; 77.Почернін Денис (78.Луценко Валерій, 79); 27.Соболь Естефано (24.Коваленко Єгор, 83); 33.Оніщенко Артем (16.Пономаренко Олександр, 59); 28.Кошман Ігор (10.Бурляй Вадим, 73); 8.Лобода Вадим (7.Ситник Анатолій, 87); 89.Руденко Андрій (11.Яременко Антон, 87). Запасні: 1.Пругло Михайло; 5.Хохлов Вадим. Головний тренер: Безуглий Олександр Іванович.
Пенуел: 1.Гудаченко Ілля; 18.Байрук Назар (9.Тарасенко Богдан, 67); 14.Пилипенко Владислав; 16.Чернуха Дмитро (13.Бойко Денис, 75); 77.Руднєв Ілля; 17.Петруніч Даніїл; 6.Бокулев© Богдан (19.Шкель Ілля, 89); 11.Полтавець Артем (33.Стром Олексій, 90+2); 7.Маціюк Іван (15.Білоконь Віктор, 73); 10.Лебедєв Олександр; 4.Матко Сергій. Запасні: 12.Ситько Данило; 5.Череватий Гліб. Головний тренер: Солоденко Ігор Іванович.
- 13:00 (ПТ 13:20); 05.04.2025. Миргород. Стадіон “Старт”. поле 3; +17С
- Суддя: Артеменко Артем (Миколаїв)
- Попередження: Почернін Денис, 49; Луценко Валерій, 86
- Нові Санжари
Нафтовик вимушено приймав столичних футболістів на Полтавщині. При цьому обмежений в глибині склад охтирчан втратив на цей матч О.Лапіна, що суттєво. Атлет вийшов без дебютантів у стартовому складі, проте кілька новачків готові були вийти з лави запасних. Витримавши вимушену паузу на повітряну тривогу, Атлет взявся за справу. В команди з Києва велика турнірна мотивація – не втратити друге місце та, за можливості, замахнутися знову на лідерство.
Вже до перерви у гостей виникла перевага. Спочатку Мовчан протягнув м’яча через центр і підключив на лівому куті карного майданчика Пресича. Той пробивав класно, проте вручив у поперечину. І якраз туди справа набігав Кавун. Максим правою ногою в стрибку підправив м’яча в сітку – 0:1. П’ятий гол при двох асистів 21-річного півзахисника. Через 15 хвилин Атлет провів якусь божевільну «бразильську» атаку. Після ауту Мовчан п’ятою підключив біля лицьової Кавуна, чий простріл з правого краю Бабич замкнув, знову ж таки, п’яткою – 0:2. Ростислав довів свій рахунок до шести голів при двох результативних передачах.
На другий тайм Атлет також вийшов дуже зарядженим і довів рахунок до розгромного. Мовчан, перепасовуючись із Теймуровим, вивів Фармана на воротаря, проте Юрченко відбив його удар, не спіймавши м’яча. Микита був тут як тут на добиванні – 0:3. В цьому сезоні 22-річний півзахисник ще не забивав у чемпіонаті України.
До честі Нафтовика, він відіграв один гол. Кутовий від Русіна головою замкнув Іщенко – 1:3. Нікіта забив у дебютному матчі за свою нову команду з подачі такого ж зимового новачка. За рахунком кияни грали добре, а в кінцівці, користаючись зонами, які розкривалися, ще й провели четвертий гол. Створили його повністю гравці, яких Мурашенко випустив на заміну. Стрілець зіграв на перехопленні на своїй половині поля й скинув м’яча на хід Степанову, той прострілив з правого флангу, а Гордеєв замкнув у кут в один дотик – 1:4. Антон теж відзначився своїм першим голом – і в сезоні, і за нову команду в офіційних матчах.
Атлет зберігає друге місце та не відстає від Агротеху, який здобув технічну перемогу над Титаном, що знявся з турніру.
Герой матчу від Sport Arena: Максим Кавун (Атлет)
Вся група атаки атлетівців відпрацювала на п’ятірку, проте особливо відзначаємо Кавуна. Річ у тім, що він створив два перших голи в матчі, які задали матчу ритм і позбавили охтирчан первісного плану на гру.
Нафтовик (Охтирка) – Атлет (Київ) – 1:4 (0:2)
Голи: Іщенко, 66 – Кавун, 18, Бабич, 33, Мовчан, 48, Гордеєв, 90+3
Нафтовик: 1.Юрченко Назар; 26.Пархоменко Богдан; 23.Сосєдко Владислав; 7.Нелін Андрій; 3.Масло Артур (9.Васильєв Олександр, 46); 17.Гончаренко Андрій (4.Хомич Олександр, 65); 8.Кісіль© Сергій (31.Ставицький Артем, 57); 18.Деревинський Станіслав; 15.Іщенко Нікіта (22.Коритник Микита, 84); 30.Мигаль Максим (21.Масло Євгеній, 86); 28.Русін Максим (42.Лапін Роман, 82). Запасний: 12.Бірюк Валентин. Головний тренер: Бала Віталій Володимирович.
Атлет (Київ): 1.Комаренко Максим; 11.Крицький Олександр; 33.Тверезенко© Олексій (4.Пішак Артем, 79); 26.Гаркуша Назар (18.Стрілець Артем, 57); 7.Липовий Андрій; 17.Кавун Максим (20.Тищенко Данило, 82); 10.Пресич Назар (15.Гордеєв Антон, 78); 22.Мовчан Микита (2.Швець Ілля, 86); 3.Білозеров Михайло; 28.Теймуров Фарман (14.Степанов Сергій, 65); 77.Бабич Ростислав (9.Строчинський Даниїл, 84). Запасний: 70.Шпаченко Ілля. Головний тренер: Мурашенко Дмитро Костянтинович.
- 13:00 (ПТ 13:45); 05.04.2025. Нові Санжари. Стадіон “Колос”. поле 3; +15С
- Суддя: Шпак Дмитро (Київська обл.)
- Попередження: Мигаль Максим, 54; Деревинський Станіслав, 62
неділя, 6 квітня 2025 року
- Київ
У першому колі в Кропивницькому новачок ААФУ Rebel здобув перемогу над Зіркою завдяки незабутньому голу воротаря Бабійчука зі своєї половини поля. З того часу обидві команди змінили свої склади, проте, якщо господарі підсилилися, то гості ще й втратили найбільших талантів (наприклад, універсала Бондаря, який взимку перейшов у першоліговий Кремінь). Це далося взнаки, тому що Rebel здобув першу розгромну перемогу в аматорському чемпіонаті України.
1:0 – господарі провели стрімку атаку з глибини поля, Чубов дав класну передачу на хід Клименку, Владислав змістився з лівого флангу й невідпорно пробив правою ногою в стилі кропивничанина Коноплянки. Воротар лише зачепив м’яча пальцями. Перший гол у поточному чемпіонаті В.Клименка.
2:0 – в глибині Хобта починав атаку, В.Клименко зліва вишукано підключив Капустяна, простріл дебютанта в дотик замкнув Богдан.
3:0 – після кутового від Хобти грав на виході воротар Абрамян, далі Чубов з усієї сили розстріляв ворота на підбиранні. Ренат відзначився дебютним голом у цьому турнірі.
4:0 – гарна атака «віялом» вийшла у «повстанців». Клименко підключив Богдана, той відпасував правіше – на Хобту. Богдан опинився сам на куті воротарського й пробив повз Абрамяна лівою в ближній кут. Перший гол дебютанта за Rebel.
5:0 – на кутовий Чубова сходив захисник Ключик, який раніше вийшов на заміну. Й Семен сильним ударом головою направив м’яча в сітку. Відзначимо, що він вперше грав після тяжкої травми в офіційному матчі турніру.
6:0 – Богдан підхопив м’яча після помилки суперників, холоднокровно використав нагоду й оформив дубль. Антон за один цей матч набив 2/3 усіх своїх результативних дій у цьому сезоні.
7:0 – М.Власенко навісив справа, Богдан вихідний м’яч від лицьової відкинув п’ятою в центр, а Давиденко в падінні пробив у ворота. Іван також забив у дебютному матчі.
Герой матчу від Sport Arena: Антон Богдан (Rebel)
Чотири результативні дії – по два голи та асисти – Богдан записав на свій рахунок у цьому одному матчі. Він безпосередньо причетний більш як до половини від усіх голів Зірки.
Rebel (Київ) – Зірка (Кропивницький) – 7:0 (2:0)
Голи: В.Клименко, 24, Богдан, 45+1, 82, Чубов, 48, Хобта, 54, Ключик, 81, Давиденко, 86
Rebel: 1.Старченко© Денис (31.Гудименко Нікіта, 77); 14.Гарбар Гліб (74.Федоров Олексій, 55); 21.Ставничий Вячеслав; 3.Дебелко Євгеній (6.Ключик Семен, 63); 97.Капустян Єгор; 70.Гезело Юрій; 11.Хобта Богдан (23.Давиденко Іван, 63); 10.Нескей Микола (8.Карцев Єгор, 74); 22.Чубов Ренат; 99.Клименко Владислав (13.Власенко Максим, 73); 91.Богдан Антон. Запасні: 95.Гільченко Владислав; 20.Мазур Євгеній; 94.Бабійчук Максим. Головний тренер: Демський Максим Миколайович.
Зірка: 1.Абрамян Юрій (30.Нікітчук Лев, 82); 23.Кваша© Іван; 27.Шмагайло Ілля; 13.Владіміров Владислав (5.Бондар Артем, 74); 17.Гончаров Денис (4.Скрипніченко Олександр, 86); 21.Кіяниця Владислав (15.Мойсейченко Марко, 90); 19.Цюпа Даниїл (22.Трофименко Максим, 62); 10.Михайленко Юрій; 7.Курінний Михайло; 20.Хачатрян Едуард; 11.Нікулін Дмитро (8.Шлапак Тимур, 74). Запасних не залишилося. Головний тренер: Гасанов Самір Назімович.
- 15:00; 06.04.2025. Київ. Стадіон “Зміна”; поле 4 (шт.); +6С
- Суддя: Грицай Владислав (Київська обл.)
- Попередження: не було
* * *
Агротех – Титан – 3:0 (технічна перемога)
* * *
Турнірна таблиця Групи 2
М | Команда | І | В | Н | П | М’ячі | О | |
1 | – | Агротех (Тишківка, Кіровоградська область) | 11 | 8 | 2 | 1 | 31:11 | 26 |
2 | – | Атлет (Київ) | 11 | 8 | 1 | 2 | 24:7 | 25 |
3 | – | Олімпія (Савинці, Полтавська область) | 11 | 6 | 4 | 1 | 22:12 | 22 |
4 | – | Авангард (Лозова, Харківська область) | 11 | 7 | 1 | 3 | 16:12 | 22 |
5 | – | Rebel (Київ) | 11 | 5 | 1 | 5 | 15:10 | 16 |
6 | – | Нафтовик (Охтирка, Сумська область) | 11 | 3 | 2 | 6 | 13:20 | 11 |
7 | – | Титан (Одеса) | 11 | 3 | 2 | 6 | 15:19 | 11 |
8 | – | Стандарт (Нові Санжари, Полтавська область) | 11 | 3 | 2 | 6 | 8:10 | 11 |
9 | – | Пенуел (Кривий Ріг, Дніпропетровська область) | 11 | 2 | 2 | 7 | 12:24 | 8 |
10 | – | Зірка (Кропивницький) | 11 | 1 | 1 | 9 | 7:38 | 4 |
Бомбардири: | Команда | І | Г (п) | |
1 | Пастухов Павло | Агротех | 8 | 7 |
2 | Руденко Андрій | Олімпія | 10 | 7 |
2 | Соколан Євгеній | Агротех | 10 | 7 |
4 | Бабич Ростислав | Атлет | 11 | 6 |
5 | Кошман Ігор | Олімпія | 11 | 6 (1) |
6 | Кавун Максим | Атлет | 11 | 5 |
Дискваліфіковані: | Команда | Дата | |
1 | Вергун Дмитро | Стандарт | 13.04.2025 |
2 | Мігунов Олександр | Стандарт | 13.04.2025 |
12-й тур:
12.04 (субота) | Пенуел – Авангард |
12.04 (субота) | Агротех – Олімпія |
12.04 (субота) | Нафтовик – Rebel |
13.04 (неділя) | Атлет – Стандарт |
Зірка – Титан |
Показники по ААФУ загалом
Найкращі бомбардири:
Гравець | Команда | Голи | Пен. |
Волошин Назар | ФК Лісне | 8 | |
Бойко Микола | Сокіл (Михайлівка-Рубежівка) | 7 | |
Пастухов Павло | Агротех (Тишківка) | 7 | |
Руденко Андрій | Олімпія (Савинці) | 7 | |
Соколан Євгеній | Агротех (Тишківка) | 7 | |
Цюпка Назар | ФК Миколаїв | 7 | |
Бабич Ростислав | Атлет (Київ) | 6 | |
Бондаренко Олександр | VIVAD (Романів) | 6 | |
Кошман Ігор | Олімпія (Савинці) | 6 | (1) |
Кавун Максим | Атлет (Київ) | 5 | |
Процик Назар | Дністер (Заліщики) | 5 | |
Гром’як Тарас | Агрон (Великі Гаї) | 5 | (1) |
Найкращі асистенти:
Гравець | Команда | Паси |
Лобода Вадим | Олімпія (Савинці) | 5 |
Процик Назар | Дністер (Заліщики) | 5 |
Соколовський Юрій | Агрон (Великі Гаї) | 5 |
Загальський Ігор | Агротех (Тишківка) | 4 |
Полтавець Артем | Пенуел (Кривий Ріг) | 4 |
Скепський Денис | ФК Лісне | 4 |
Червонецький Тарас | Дністер (Заліщики) | 4 |
Чичиков Олексій | Агротех (Тишківка) | 4 |
Янчак Вадим | *** Фенікс *** | 4 |
Найефективніші гол+пас:
Гравець | Команда | Гол+Пас | Голи | Паси |
Волошин Назар | ФК Лісне | 10 | 8 | 2 |
Процик Назар | Дністер (Заліщики) | 10 | 5 | 5 |
Пастухов Павло | Агротех (Тишківка) | 9 | 7 | 2 |
Бойко Микола | Сокіл (Михайлівка-Рубежівка) | 8 | 7 | 1 |
Соколан Євгеній | Агротех (Тишківка) | 8 | 7 | 1 |
Бабич Ростислав | Атлет (Київ) | 8 | 6 | 2 |
Кошман Ігор | Олімпія (Савинці) | 8 | 6 | 2 |
Кавун Максим | Атлет (Київ) | 8 | 5 | 3 |
Загальський Ігор | Агротех (Тишківка) | 8 | 4 | 4 |
Червонецький Тарас | Дністер (Заліщики) | 8 | 4 | 4 |
Янчак Вадим | *** Фенікс *** | 8 | 4 | 4 |
Лобода Вадим | Олімпія (Савинці) | 8 | 3 | 5 |
Руденко Андрій | Олімпія (Савинці) | 7 | 7 | 0 |
Цюпка Назар | ФК Миколаїв | 7 | 7 | 0 |
Бондаренко Олександр | VIVAD (Романів) | 7 | 6 | 1 |
Богдан Антон | Rebel (Київ) | 6 | 4 | 2 |
Пресич Назар | Атлет (Київ) | 6 | 4 | 2 |
Калінін Олександр | ФК Лісне | 6 | 3 | 3 |
* * *
Всі підрахунки – Артур Валерко, SportArena.com
* * *
Всі наші статті, присвячені аматорському футболу, читайте тут.