Новини :: Чемпіонат ААФУ

Чемпіонат ААФУ

ААФУ: Дністер і Агрон лідирують без втрат і інші перенесені матчі чемпіонату України серед аматорів

Склади, огляди та відео чергового туру Чемпіонату України з футболу серед аматорських команд під егідою ААФУ сезону 2024/25 в огляді Sport Arena

Перш ніж ознайомитися із результатами матчів другого туру чемпіонату України серед аматорів 2024/25, пропонуємо вам ознайомитися з величезною статтею-представленням усіх учасників турніру – всі переходи, склади команд, герби та командні фото, головні особистості в одному місці на весь сезон. Згадати, як проходили перші матчі попереднього етапу Кубка України з футболу серед аматорських команд під егідою ААФУ сезону 2024/25, можна тут.

Група 1 – Перенесені матчі

• субота, 7 вересня 2024 року

Фенікс (Підмонастир) – Сокіл (Михайлівка-Рубежівка) – 2:5 (2:2)
Голи: Ткачук, 10 (пен.), Сидор, 11 – Бойко, 29, 52, 90+2, 90+5, Пластун, 45+1 (пен.)
Незабитий пенальті: Бойко (СМР), 52 – воротар

Фенікс: 71.Кушпер Денис; 37.Лойко Василь; 18.Чуплак Володимир; 9.Шута Артур-Богдан; 22.Куртяк Богдан; 23.Ткачук© Андрій (15.Яців Денис, 25); 70.Яворський Павло; 11.Задорожний Максим; 7.Янчак Вадим; 24.Сидор Назар; 13.Яців Владислав (28.Фещук Максим, 52). Запасні: 2.Дрозд Андрій; 31.Войнарський Захар; 19.Андрушко Андріан; 21.Заповський Ярослав; 17.Шута Максим-Любомир; 4.Корвацький Сергій. Головний тренер: Фещук Максим Ігорович.

Сокіл: 1.Прудніков Вячеслав; 16.Пресняк Володимир; 22.Берест Владислав; 15.Нещерет Руслан; 8.Сахно Артур (19.Овчарук Валентин, 57); 4.Васильєв© Дмитро; 20.Шишкін Сергій (2.Пустовіт Олександр, 90+4); 9.Пластун Володимир; 14.Ємельянов Віталій (13.Мартиченко Данило, 90+3); 10.Трушенко Богдан (5.Аль-Халавані Абдул-Гані, 22; 17.Валага Михайло, 76); 24.Бойко Микола. Запасні: 39.Сидоренко Ростислав; 21.Моісєєнко В’ячеслав. Головний тренер: Самченко Олег Васильович.

• 12:00; 07.09.2024. 3 тур. Підмонастир. Стадіон “Фенікс”. Поле 3; +27С
  • Суддя: Нефедченко Олексій (Харків)
  • Попередження: Янчак Вадим, 27; Чуплак Володимир, 28; Яворський Павло, 32; Бойко Микола, 33; Аль-Халавані Абдул-Гані, 34; Фещук Максим, 70
  • Вилучення: Янчак Вадим, 35 (повторне попередження)

У минулому сезоні Фенікс завдав гостям із Київщини розгромної поразки – 4:0. Там запам’ятали цей матч і обставини виїзду, тож навесні взяли реванш (1:0), і навіть зараз, коли команда господарів обновила склад і штаб, прибули на Львівщину на досить принципове протистояння.

Початок матчу був за Феніксом. Спершу після ауту Трушенко зачепив В.Яціва, який ззаду вискакував на м’яч і випереджав суперника, а досвідчений Ткачук ударом з правої ноги реалізував пенальті. Воротар Сокола Прудніков гадав, але лише зачепив м’яча кінчиками перчаток – 1:0. Буквально через хвилину Ткачук підключив Янчака, чий простріл дістав на дальній стійці Сидор. Назар встиг прийняти й правою ногою пробити в ближній кут – 2:0.

Тут треба сказати, що обидві команди ще в першій половині першого тайму змушені були провести вимушені заміни. Мали місце паузи, зіткнення, стандарти. Ще перед перервою два з них перевернули матч на користь Сокола. Спершу новачок Чуплак змушений був спиняти прорив Бойка через центр фолом. До м’яча підійшов сам постраждалий. Микола обвідним ударом запустив м’яча під поперечину – 2:1.

Далі – нова проблема. Коли господарі невдало виконали перспективний штрафний, а воротар Прудніков уже вибивав м’яча з рук, в нього врізався Янчак. Арбітр видав жовту картку, проте не упустив у своїх записах, що в Вадима така вже була. Отде, вилучення ще в першому таймі. А вже в компенсований час першого тайму Бойко закинув м’яча на Сахна, який опинився між Д.Яцівим і Чуплаком і впав біля лицьової – це пенальті. Новачок Володимир Пластун ударом з лівої ноги влучив точно в лівий для себе кут – 2:2.

Після перерви знову Д.Яців зачепив Сахна, цього разу воротар Кушпер, кинувшись вправо від себе, парирував пенальті від Бойка, але Микола сам встиг на добивання й тепер уже з лівої ноги зіграв на добиванні – 2:3. Вийшовши вперед, Сокіл прагматично грав у більшості – особливо сильно використавши компенсований час другого тайму.

Спершу після розіграшу кутового Ємельянов навісив на Нещерета, який головою скинув під удар правою ногою в кут від Бойка (це 2:4), а через кілька хвилин, поки Фенікс ще біг відігруватися, мега-досвідчений 44-річний Пустовіт зіграв на перехопленні й розпочав контратаку. Валага запустив через лівий край Бойка, і Микола сильним ударом влучив у дальній кут – 2:5. Оце так так.

Герой матчу від Sport Arena: Микола Бойко (Сокіл)

27-річний Бойко оформив перший хет-трик в новому сезоні ААФУ, і тепер з 5 голами очолює таблицю бомбардирів чемпіонату.

VIVAD (Романів) – Дністер (Заліщики) – 1:3 (0:1)
Голи: Бондаренко, 83 – Червонецький, 20 (пен.), Голодрига, 73, Ландяк, 90

VIVAD: 1.Крикнін Іван; 2.Костюченко Максим; 21.Сутченко Руслан; 4.Кучерчук© Петро; 33.Кужіль Юрій; 8.Мосійчук Богдан (11.Павловський Денис, 90); 6.Бондар Євген (3.Базь Вадим, 67); 22.Головко Максим (20.Швець Дмитро, 53); 9.Яворський Денис (97.Березін Микола, 58); 44.Ластовка Валентин (7.Чопенко Михайло, 57); 89.Бондаренко Олександр. Запасні: 81.Сингаївський Ілля; 99.Дворнін Олексій; 10.Мазуренко Роман. Головний тренер: Чорний Віктор Миколайович.

Дністер: 1.Попович Єгор; 2.Давидюк Віталій (23.Тракало Олег, 85); 25.Бацман Станіслав; 24.Пасічник Валентин; 77.Червонецький© Тарас; 20.Бобик Дмитро; 13.Шишигін Андрій (14.Кірієнко Іван, 85); 7.Голодрига Роман (18.Чемерейко Олег, 87); 29.Білик Валентин (17.Шелаєв Данііл, 90+3); 19.Ландяк Микола (10.Городинський Іван, 90+5); 11.Процик Назар. Запасні: 12.Кузняк Віталій; 21.Садовський Василь. Головний тренер: Шелаєв Олег Миколайович.

• 13:00; 07.09.2024. 4 тур. Романів. Стадіон “Центральний”. Поле 4; +26С
  • Суддя: Дубиківський Сергій (Київська обл.)
  • Попередження: Бондаренко Олександр, 38; Червонецький Тарас, 38; Ластовка Валентин, 43; Головко Максим, 49; Кучерчук Петро, 66; Кужіль Юрій, 69; Шишигін Андрій, 76; Бобик Дмитро, 78; Мосійчук Богдан, 80

Дебютант чемпіонату Дністер на старті нового сезону не має очкових втрат. Звісно, VIVAD який минулого сезону встиг заслужити повагу непоступливістю та чіпкістю, хотів призупинити суперника. Проте вже на 20-й хвилині гостям вдалася атака через правий фланг, Процик, перепасувавшись із Бобиком, уже опинився перед воротами й готувався пробити, коли його збив Мосійчук – пенальті. Червонецький з лівої ноги пробив у лівий для воротаря кут, так що відчайдушний стрибок Крикніна не допоміг – 0:1.

Далі пішла хитка гра зі взаємними шансами, аж поки в середині другого тайму Дністер не закріпив свою перевагу. Тепер захисник Кужіль ближче до правого флангу збив Білика, постраждалий замість вимагати стінки, бити чи подавати, відразу ж викотив розрізну передачу на Голодригу, а Роман лівою ногою прокинув повз воротаря в дальню «шістку» – 0:2.

Звісно, VIVAD не здався без бою. Пішли моменти. Після кутового від Швеця пробивав взагалі-то Кучерчук, але Бондаренко на дальній підправив м’яча головою в сітку – 1:2. Олександр забиває вдруге в чемпіонаті. Проте все ж свій тиск перетворити в порятунок романівцям не вдалося – навпаки, після чергового кутового вони необачно зіграли на чужій (!) половині поля, Ландяк перехопив пас назад, прокинув воротаря, який кидався в падінні в центрі поля, й забив у порожні ворота – 1:3. Микола, до речі, в чотирьох матчах відзначився чотирма результативними діями (три голи та один асист).

Дністер – одноосібний лідер без втрачених очок, але позаду також без втрат Агрон (географічні сусіди провели на один матч менше).

Герой матчу від Sport Arena: Микола Ландяк (Дністер)

Хороша командна перемога в виконанні підопічних Шелаєва, але відзначити хочеться найбільш результативного серед них. Ландяк був активним і забив досить небуденний м’яч на спортивному нахабстві.

• неділя, 8 вересня 2024 року

Агрон (Великі Гаї) – Мрія (Гостомель) – 3:1 (1:0)
Голи: Кохман, 16, Гром’як, 48, Онищук, 76 – Пришнівський, 61

Агрон: 71.Чубак Омелян; 27.Соколовський© Юрій; 33.Щербатюк Євген; 4.Андрієшин Роман; 13.Скакун Андрій; 6.Кохман Ігор; 9.Харчук Дмитро (20.Онищук Володимир, 56); 8.Павлович Станіслав; 11.Луцик Руслан (99.Пришнівський Володимир, 46); 17.Гром’як Тарас (2.Скородень Роман, 78); 10.Семенець Богдан (7.Мельник Роман, 46). Запасні: 1.Мазур Руслан; 12.Рогаль Іван. Головний тренер: Богородіченко Сергій Анатолійович.

Мрія: 22.Ващук© Микита (1.Шайда Богдан, 46); 89.Муляр Дмитро; 8.Півторак Максим; 77.Угольніченко Віктор; 9.Цимбал Матвій; 88.Снісар Дмитро; 3.Приходько Дмитро (33.Корольчук Костянтин, 75); 13.Горбунов Назарій (11.Коваленко Данило, 46); 10.Касьянов Олег; 6.Литвинов Богдан (14.Мілованцев Ярослав, 68); 7.Ярмак Денис (69.Ващук Максим, 57). Запасних не залишилося. В.о. головного тренера: Кузнєцов Олексій Михайлович.

• 15:00; 08.09.2024. 1 тур. Великі Гаї. Стадіон “Центральний”. Поле 3; +29С
  • Суддя: Гординський Артем (Вінниця)
  • Попередження: Литвинов Богдан, 23; Кохман Ігор, 79

Мрія стартувала з 0:7 у обласному дербі від ФК Лісне, проте це все ж команда з п’ятірки найкращих у поточній Лізі Київщини, тож Агрон не допустив жодної недооцінки дебютанта і вже в першому таймі повів у рахунку. Після кутового від Скакуна м’яч відскочив до Кохмана, й Ігор забив зблизька – 1:0 на 16-й хвилині.

Після перерви сказав своє слово найкращий бомбардир великогаївців Гром’як, який з нічого створив другий гол. Тарас перехопив передачу суперника в центрі поля, промчав через правий фланг і правою ногою по дузі перекинув воротаря – 2:0.

Здавалося, Агрон усе контролює, проте сталася курйозна ситуація, яка дещо похитнула положення господарів. У центрі поля ближче до свого правого флангу Пришнівський перехопив м’яча й відпасував на свого воротаря, а той пропустив пас під ногою. Звісно, Володимир мав би давати не свої ворота, цілити повз площину, проте й пас був простим, ніщо, здавалося, не пророкує проблем – 2:1.

Проте хороший клас господарів, зіграність і ощадливе ставлення до наявних замін дозволили їм не переживати за кінцівку гри. Коли удар Мельника заблокували суперники, з правого флангу на відскок встиг Онищук і з правої ноги пробив у дальню «шістку» – 3:1. Володимир, до речі, в ААФУ ще не забивав, а тут красиво «закрив» черговий виграний матч.

Герой матчу від Sport Arena: Ігор Кохман (Агрон)

Добре відіграв у центрі поля та задав темп матчу своїм раннім голом.

Фенікс – ФК Лісне
15.09. 11.00. Стадіон Арена Фенікс (Підмонастир)

Сокіл – Мрія
15.09. Стадіон Шкільний (Михайлівка-Рубежівка)

Колос – ФК Миколаїв
15.09. Стадіон Полонь (Полонне)

Група 2 – Перенесені матчі

Пенуел (Кривий Ріг) – Титан (Одеса) – 0:5 (0:2)
Голи: Балашов, 4, Урсолов, 9, Ратушняк, 73, Федоров, 83, Александров, 90

Пенуел: 1.Гудаченко Ілля; 2.Паєвський Артем; 5.Череватий Гліб; 16.Чернуха Дмитро; 14.Пилипенко Владислав; 17.Петруніч© Даніїл; 8.Божко Денис (6.Бокулев Богдан, 63); 7.Маціюк Іван; 11.Полтавець Артем (15.Барановський Аким, 77); 9.Мисляй Максим; 4.Матко Сергій (10.Лебедєв Олександр, 54). Запасні: 18.Каюн Руслан; 33.Лаврук Віктор; 20.Гопкало Ярослав; 13.Остапенко Тимур; 12.Ситько Данило; 19.Тарасенко Богдан. Головний тренер: Зеленський Олександр Олександрович.

Титан: 71.Даскалиця Валерій; 7.Бринько Олександр (17.Павлов Данііл, 87); 4.Дубіна© Олександр; 22.Ратушняк Євгеній; 25.Лаптєв Михайло; 88.Кербаль Ярослав (19.Антонов Владислав, 87); 14.Гнатюк Анатолій (44.Дмитрієв Герман, 79); 80.Севодняєв Дмитро (5.Александров Олексій, 80); 11.Урсолов Станіслав (97.Романов Дмитро, 75); 77.Балашов Віталій (9.Пінакі Артем, 87); 10.Федоров Сергій. Запасні: 99.Лободров Богдан; 15.Шелест Іван. Головний тренер: Штемпель Дмитро Володимирович.

• 14:00; 07.09.2024. 1 тур. Кривий Ріг. Стадіон “Світло”. Поле 3; +27С ПТ 39хв на 35хв
  • Суддя: Садовий Олександр (Кременчук)
  • Попередження: Маціюк Іван, 56; Севодняєв Дмитро, 65; Гнатюк Анатолій, 78

У минулому сезоні Титан двічі переміг Пенуел (1:0, 3:1), а тепер у перенесеному матчі стартового туру постарався зіграти ще впевненіше, щоб до перерви забезпечити собі перевагу. Справді, ще в дебюті, до перерви на повітряну тривогу, одесити відкрили рахунок і закріпили свою перевагу, а після перерви методично довершували справу, здобувши три очка.

0:1 – кутовий Урсолова від правого прапорця на правій стійці замкнув Балашов. Віталій лівою в дотик пробив у воротаря на лінії й м’яч відскочив у сітку.

0:2 – після пасу Лаптєва вздовж лівого флангу Федоров розвернувся й відпасував у центр карного майданчика, звідки Урсолов сильним ударом з лівої ноги влучив у правий від Гудаченка кут.

0:3 – після штрафного від Лаптєва з лівого флангу криворіжці не змогли далеко вибити м’яча, так що інший захисник Титану – Ратушняк – правою ногою влучив у ближній для себе кут.

0:4 – в атаці через лівий фланг Балашов прокотив на хід Федорову, Сергій прокинув захисника й на куті воротарського низом пробив повз Гудаченка.

0:5 – Лаптєв запускав у прохід Федорова, якого збив біля лівого кута карного майданчика захисник Пенуелу Паєвський. Штрафний взявся виконувати «джокер» Александров і з правої ноги в обвід стінки влучив у ближню дев’ятку. Стрибок воротаря не міг уже зарадити.

Ця перемога дозволяє Титану зробити рішучий прорив через п’ять сходинок турнірної таблиці в очікуванні повного четвертого туру.

Герой матчу від Sport Arena: Сергій Федоров (Титан)

27-річний Федоров, колишній форвард друголігових Реал Фарми (Одеса) та Енергії (Нова Каховка), у цьому матчі записав на свій рахунок гол, асист і зароблений штарфний під ще одне взяття воріт.

Стандарт (Нові Санжари) – Нафтовик (Охтирка) – 1:1 (1:1)
Голи: Панов, 27 – Мигаль, 17

Стандарт: 12.Постранський© Віталій; 13.Вовкодав Сергій; 23.Свіріпа Іван; 24.Жінчин Богдан; 19.Мігунов Олександр; 38.Кравченко Антон; 14.Лавренов Сергій (22.Корж Максим, 75); 16.Разуваєв Олексій (3.Плачков Петро, 78); 8.Панов Данило (5.Швей Сергій, 83); 96.Вергун Дмитро (33.Кіричук Володимир, 90+2); 77.Літюк Гліб (18.Слюсарь Дмитро, 75). Запасні: 35.Писаренко Олександр; 87.Повстяний Сергій; 6.Нечосов Євген; 1.Даценко Григорій. Головний тренер: Обревко Олександр Анатолійович.

Нафтовик: 1.Бірюк Валентин; 28.Пархоменко Богдан; 23.Сосєдко Владислав; 7.Нелін Андрій; 3.Масло Артур; 4.Лапін© Олександр; 8.Кісіль Сергій; 9.Васильєв Олександр (18.Грек Володимир, 76); 11.Назаренко Олег; 30.Мигаль Максим; 22.Барсуков Дмитро. Запасні: 21.Черепанський Дмитро; 31.Биченко Дмитро; 17.Табачун Руслан. Головний тренер: Бала Віталій Володимирович.

• 14:00; 07.09.2024. 1 тур. Нові Санжари. Стадіон “Колос”. 100 глядачів. Поле 3; +26С ПТ 34хв на 30хв
  • Суддя: Гаркуша Олексій (Житомир)
  • Попередження: Панов Данило, 13; Мігунов Олександр, 35; Кініцький Андрій (тр.СНС), 51; Нелін Андрій, 56; Кравченко Антон, 70; Жінчин Богдан, 79; Грек Володимир, 80

Важливий матч відбувався на Полтавщині. Стандарт приймав Нафтовик, обидві команди мали в складі гравців із досвідом виступів у професіональних всеукраїнських лігах, але, звісно ж, певну перевагу мали господарі – хоча й турбувала відсутність таких лідерів, як захисник Логінов і вінгер Кіча (вони були замінені рано в попередніх матчах через пошкодження).

А от Нафтовик, хай і в укороченому складі з гравцем 1975 р.н. Табачуном, який ще застав Оскіл (Куп’янськ), Таврію (Сімферополь) і класичний охтирський клуб, постарався дати бій клубу з екс-гравцями Дніпра, Шахтаря, Олександрії та низки інших клубів. Деякі з господарів, до речі, пограли за Нафтовик-Укрнафту в Першій лізі ПФЛ України. Що додавало протистоянню принциповості.

І справді, саме охтирчани повели в рахунку дивовижним чином у ситуації, яка, здавалося б, великих проблем не провіщає. Масло давав довгий пас повздовж свого лівого флангу, але першим на м’ячі був захисник Стандарту Жінчин. От тільки після його перехоплення між ним і воротарем проскочив Мигаль, який тут же з гострого кута лівою ногою відправив м’яча в сітку – 0:1 на 17-й хвилині.

Відігратися Стандарт зумів невдовзі: Вергун протягнув м’яча через центр і відпасував направо – на Панова, а Данило, скориставшись тим, що супротивники не зуміли перервати передачу, змістився в центр і сильним ударом з лівої ноги влучив у захисника Сосєдка, від якого м’яч і зрикошетив у ворота – 1:1. Також досить курйозний гол, але тепер більше пощастило господарям, а не гостям.

Залишок часу команди провели в нервовій, напруженій боротьбі. Попрацювали й воротарі – 47-річний Постранський у господарів і 43-річний Бірюк у гостей. Але рахунок більше не змінювався. В нинішніх обставинах ця нічия – результат на користь конкурентів, але що ж поробиш.

Герой матчу від Sport Arena: Максим Мигаль (Нафтовик)

Охтирський клуб стартував пізніше за інших, очки йому дуже потрібні, а тут – складний виїзд у Нові Санжари. Гол Мигаля на чутті та швидкості орієнтації став для Нафтовика неймовірно важливим подарунком, а в підсумку приніс важливу нічию й перше очко в скарбничку.