Новини :: Чемпіонат ААФУ
ААФУ: Агрон обіграв Дністер у дербі Тернопільщини – Олімпія тепер остання непереможна. Повний огляд 9-го туру чемпіонату України серед аматорів
Склади, огляди та відео чергового туру чемпіонату України з футболу серед аматорських команд під егідою ААФУ сезону 2024/25 в огляді Sport Arena
Автор: Артур Валерко
Перш ніж ознайомитися із результатами матчів другого туру чемпіонату України серед аматорів 2024/25, пропонуємо вам ознайомитися з величезною статтею-представленням усіх учасників турніру – всі переходи, склади команд, герби та командні фото, головні особистості в одному місці на весь сезон.
Група 1 – 9-й тур
субота, 2 листопада 2024 року
Агрон (Великі Гаї) – Дністер (Заліщики) – 1:0 (1:0)
Гол: Гром’як, 33
Агрон: 12.Рогаль Іван; 27.Соколовський© Юрій; 4.Андрієшин Роман; 5.Ковалик Віктор; 13.Скакун Андрій; 6.Кохман Ігор; 9.Харчук Дмитро (22.Семенець Тарас, 77); 99.Пришнівський Володимир (23.Павлович Станіслав, 90); 11.Луцик Руслан; 17.Гром’як Тарас; 10.Семенець Богдан (7.Мельник Роман, 90+5). Запасні: 15.Понєдєльнік Олександр; 2.Скородень Роман; 20.Онищук Володимир; 33.Щербатюк Євген. Головний тренер: Богородіченко Сергій Анатолійович.
Дністер: 1.Попович Єгор; 4.Кірієнко Іван (2.Давидюк Віталій, 89); 25.Бацман Станіслав; 24.Пасічник Валентин; 77.Червонецький© Тарас; 29.Білик Валентин; 13.Шишигін Андрій (23.Тракало Олег, 60); 20.Бобик Дмитро (8.Малащук Андрій, 60); 7.Голодрига Роман; 19.Ландяк Микола (17.Шелаєв Данііл, 82); 11.Процик Назар. Запасні: 12.Кузняк Віталій; 3.Геник Микола; 10.Городинський Іван; 21.Садовський Василь; 9.Головачук Юрій. Головний тренер: Шелаєв Олег Миколайович.
14:00; 02.11.2024. Великі Гаї. Стадіон “Центральний”. 400 глядачів. Поле 3; +9С
Суддя: Мандзюк Іван (Тернопільська обл.)
Попередження: Шишигін Андрій, 6; Скакун Андрій, 14; Семенець Богдан, 44; Кохман Ігор, 45+1; Бацман Станіслав, 75; Пришнівський Володимир, 87; Червонецький Тарас, 87; Гром’як Тарас, 90+2; Шелаєв Данііл, 90+4
Вилучення: Голодрига Роман, 86 – напряму
Шикарне протистояння відкривало черговий тур у західній групі. Агрон виграв усе можливе в рамках змагань Тернопільської області, але от Дністер до цих пір залишався непереможним на всеукраїнському рівні. Причому, в складі нового лідера Групи 1 – низка екс-гравців Агрону, ось троє недавніх його провідних гравців вийшли на поле стадіону в Великих Гаях у формі своєї нинішньої команди.
Ще одної втрати господарі зазнали перед фактичним початком зустрічі. Вимушену заміну провели в обороні – замість Щербатюка вийшов досвідчений Ковалик. Тим не менш, перший тайм пройшов за невеликої, але відчутної переваги господарів. Ще в дебюті був кутовий із спробою завершити, пізніше гості заблокували удар Гром’яка та зрикошетили за межі поля удар Кохмана. Намагався зі штрафного Скакун забити у стилі Роберто Карлоса, але й цього разу, й під час кутових, зустрічний вітер псував намагання. Так само, до речі, стандарти не зайшли в Дністра, хоча він має такого майстра виконання з лівої ноги, як Червонецький. Колишній лідер Агрону.
А от при подачі штрафного з лівого флангу вітер, схоже, зіграв на руку господарям. Коли Б.Семенець після пасу Скакуна заробив штрафний ледве не від самого кутового прапорця, гарну подачу Соколовського на дальній стійці замкнув головою Гром’як – 1:0. Тарас відзначився п’ятим голом у чемпіонаті, а Юрій – п’ятим асистом. У великій таблиці асистентів Соколовський захопив перше місце.
Ясна річ, в плани лідера, який до цього не втрачав очок, не входило програвати головне обласне дербі на всеукраїнському рівні. Ще до перерви Дністер виконав низку подач зі стандартів, намагався здалеку застати зненацька Червонецький, дуже добре знаючи, що в цю пору доби ту частину поля сліпить сонце. А відразу після перерви Процик класно замикав кутовий від Тараса – і Рогаль потягнув його удар головою.
Проте продовження такого ж рівня небезпеки не послідувало – Червонецькому прикластися до м’яча з гри не давали, а стандарти відбивалися, коли ж «заліщицький Ярмоленко» Голодрига намагався закрутити лівою з правого напівфлангу – по воротах не влучив. До того ж, Агрон цілком собі впевнено грав по рахунку. Більше того, після численних штрафних Скакуна та Соколовського іноді бувало гостро (згадати момент, як Пришнівський намагався забити п’ятою).
Можна сказати, закрив інтригу епізод, коли на ближній бічній лінії Голодрига зачепив Т.Семенця ногою за ногу й арбітр трактував це як жорстоку поведінку, вилучивши вінгера Дністра. Навіть у меншості гості намагалися відігратися, проте Рогаль забрав м’яча після дальнього штрафного Червонецького, а Білик, замість удару після подачі Процика, сфолив проти Соколовського. Матч на цьому й закінчився. Надзвичайно важлива перемога Агрону. В чемпіонаті України з футболу сезону 2024/25 у всіх лігах на всіх рівнях більше не залишилося команд, які б не втрачали очки.
Герой матчу від Sport Arena: Юрій Соколовський (Агрон)
Співавтор переможного голу та переможець у важкому протистоянні з висококласними суперниками на своєму фланзі. Гарний матч воротаря Рогаля, всього захисту в цілому, забивного Гром’яка, проте, на нашу думку, найкращий асистент чемпіонату Соколовський заслужив на визнання.
неділя, 3 листопада 2024 року
Сокіл (Михайлівка-Рубежівка) – Галич (Збараж) – 1:2 (0:2)
Голи: Овчарук, 90+4 – Симчук, 6, Крамарчук, 42
Незабитий пенальті: Пластун (СМР), 87 – воротар
Сокіл: 12.Сидоренко Ростислав; 22.Берест Владислав; 16.Пресняк Володимир; 15.Нещерет Руслан; 9.Пластун Володимир; 20.Шишкін Сергій (2.Панченко Дмитро, 46); 18.Бруй Дмитро; 14.Ємельянов Віталій (6.Аль-Халавані Абдул-Гані, 46); 4.Васильєв© Дмитро; 21.Мартиченко Данило (7.Костенко Олександр, 75); 11.Боровський Андрій (19.Овчарук Валентин, 64). Запасні: 1.Прудніков Вячеслав; 3.Пустовіт Олександр; 8.Лоюк Олександр; 13.Загорія Іван; 10.Трушенко Богдан. Головний тренер: Самченко Олег Васильович.
Галич: 1.Третяк Олександр; 21.Бобко Назарій; 22.Рижук Степан; 13.Чубатий© Арсен; 15.Возьний Роман; 3.Божко Олександр (5.Милян Віталій, 90); 10.Крамарчук Максим (11.Чорній Віктор, 78); 19.Дума Володимир (6.Літус Андрій, 88); 2.Царюк Арсен; 7.Симчук Станіслав; 16.Яцків Максим (9.Купчак Михайло, 73). Запасні: 97.Загурський Дмитро; 14.Васильченко Артем; 4.Білик Андрій; 17.Ласий Андрій. Головний тренер: Лівіцький Олег Ярославович.
12:00; 03.11.2024. Михайлівка-Рубежівка. Стадіон “Шкільний”. Поле 4; +4С
Суддя: Коновалов Микита (Полтава)
Попередження: Яцків Максим, 5; Рижук Степан, 11; Ємельянов Віталій, 27; Шишкін Сергій, 32; Аль-Халавані Абдул-Гані, 54; Пресняк Володимир, 81; Царюк Арсен, 84; Овчарук Валентин, 87; Чубатий Арсен, 87; Милян Віталій, 90+2; Третяк Олександр, 90+3
Шоста команда західної групи приймала останню, причому, Галич все ще не мав перемог – тільки він у цій групі та Зірка в іншій залишалися безвиграшними в цьому чемпіонаті (кропивничани днем раніше закрили свій нулик). Тут треба додати, що насправді команда з міста Збаража, що на Тернопільщині, грала досить гідно й не була «зайвим» дебютантом турніру. Навпаки, в кількох матчах Галич заслуговував і на кращу турнірну долю, тож на початок листопада зібрав чимало спортивної злості й здобув бажаний результат.
Уже в дебюті матчу на Київщині Галич відкрив рахунок. Крамарчук глибоко на правому фланзі підтримав прорив Яцківа, той подавав, суворо кажучи, на Царюка, проте м’яч оминув Арсена. Зате на дальній край карного майданчика встигав Симчук, який лівою ногою прийняв м’яча, а правою акуратним обвідним ударом упакував його в дальню дев’ятку – 0:1 на 6-й хвилині. Станіслав, до речі, відзначився своїм другим голом у чемпіонаті ААФУ, і знову – на Київщині (попередній провів у матчі з Мрією).
Ще перед перервою гості змогли закріпити свою перевагу. Після хорошого перехоплення від лівого захисника Царюк промчав через цей фланг і, зблизившись із воротарем, цілком можливо, правою ногою сам пробивав у дальній кут. А вийшло так, що Крамарчук встиг замкнути дальню стійку, випередивши суперників – 0:2. Максим відзначився дебютним голом, а для Арсена це вже другий асист при двох голах у чемпіонаті.
Треба сказати, що навіть при двох голах різниці Сокіл намагався відігратися. Боровся до останнього, то пізнього ендшпілю. Після подачі кутового Бруй помчав за м’ячем, але його зачепив і підштовхнув Купчак. Незважаючи на апеляції гравців Галича, суддя призначив пенальті. Бив Пластун не безнадійно – майже точно в правий від воротаря кут, але Третяк парирував і встиг накрити добивання від Овчарука на лінії воріт (здалося, що Аль-Халавані готовий був заносити м’яча в сітку, проте голкіпер зіграв так, що запобіг цьому).
І все-таки підопічні Самченка змогли забити Галичу, хоча з гри. Після довгого пасу Пластуна м’яч відскочив до Нещерета, той прийняв і віддав у центр, де Овчарук теж встиг прийняти й пробити лівою ногою в дальній кут – 1:2. Валентин відзначився третім голом у чемпіонаті, проте часу, щоб відігратися, в Сокола просто не залишалося.
Герой матчу від Sport Arena: Олександр Третяк (Галич)
Воротар кілька разів виручав гостей, а в моменті з пенальті взагалі зіграв вище всяких похвал.
ФК Миколаїв – Фенікс (Підмонастир) – 0:0
Миколаїв: 71.Бурмас Мар’ян; 69.Лучка Вадим; 5.Славецький Віталій; 28.Дзюрах Роман; 6.Коваль© Григорій; 25.Вільховий Назар-Іван; 7.Федина Іван (30.Деревецький Дмитро, 80); 33.Заваляк Володимир; 9.Качор Максим; 24.Криницький Олег (2.Грибінець Вадим, 70); 29.Цюпка Назар. Запасні: 12.Фурів Віктор; 21.Оприск Олег; 15.Данилів Максим. Головний тренер: Шумський Віталій Іванович.
Фенікс: 31.Стронціцький Мар’ян; 7.Янчак Вадим; 9.Шута Артур-Богдан; 17.Шута Максим-Любомир; 37.Лойко Василь; 23.Ткачук© Андрій; 70.Яворський Павло; 12.Цень Роман; 11.Задорожний Максим (8.Михайлів Роман, 86); 24.Сидор Назар; 6.Кляцький Михайло. Запасні: 21.Заповський Ярослав; 15.Яців Денис; 19.Андрушко Андріан; 13.Яців Владислав; 28.Фещук Максим; 2.Дрозд Андрій. Головний тренер: Фещук Максим Ігорович.
13:00; 03.11.2024. Миколаїв. Стадіон “Міський”. Поле 3; +9С
Суддя: Козак Тарас (Львівська обл.)
Попередження: Качор Максим, 50; Янчак Вадим, 50; Цюпка Назар, 74; Дзюрах Роман, 90+4
Дербі Львівщини завершилося без голів, але не було нудним. Звісно, на своєму полі володар Кубка України серед аматорів грав активніше, проте довгий час це виливалося лише в кутові. Моментами вони теж бували, звісно, небезпечними (як коли майстер стандартів Коваль намагався закрутити прямо від прапорця в ворота), але ФК Миколаїв із Цюпкою зазвичай гостріший.
Що ж до гостей, то в них ще на початку гри було кілька атак за участі Кляцького, а після одного зі стандартів досвідчений Ткачук намагався пробити через себе якось п’ятою. Вийшло вище – як і в Кляцького, який дещо вальяжно, жорсткувато замкнув перспективний простріл від лицьової через кілька хвилин. Загалом же перший тайм мав завершуватися з перевагою миколаївців у рахунку. Коваль із досить віддаленого штрафного влучав точно в ціль, але Стронціцький-молодший стрибнув вліво від себе і видав видовищний сейв.
На це після перерви Фенікс відповів відразу кількома штрафними Лойка – загалом менш небезпечними, та й воротар Бурмас з ними справлявся, хай і не завжди фіксував м’яча з першої спроби. Мабуть, останній свій шанс забити ФК Миколаїв мав у ході швидкої атаки з виходом Вільхового на рубіж карного майданчика. І бив він непогано, проте в ближню дев’ятку метрів із 17-ти не влучив.
Нулівка більше на руку гостям (недарма ж граючий головний тренер не випустив себе на останні хоча б хвилини, а Фещук – це висококласний і досвідчений нападник). А от Шумському не вистачає глибини складу та особливо атакувальних гравців, щоб, у випадку, якщо суперники зуміють перекрити Цюпку, був «план Б».
Герой матчу від Sport Arena: Мар’ян Стронціцький (Фенікс)
Це далеко не найкращий матч ФК Миколаїв в атаці, проте Стронціцький зовсім без роботи не залишився. Вдало працював при численних подачах стандартів (а особливо кутових, які Коваль виконує дуже сильно), а також по-справжньому виручив після прямого удару зі штрафного.
ФК Лісне – VIVAD (Романів) – 3:0 (2:0)
Голи: Калінін, 4, Ткаченко, 14, Васяновіч, 90+2
Лісне: 33.Пазенко Роман; 16.Куба Максим (27.Саєнко Олександр, 69); 17.Яковенко© Олексій (25.Васяновіч Андрєй, 74); 13.Коваленко Ілля; 22.Чоботар Олег; 19.Калінін Олександр (8.Скепський Денис, 62); 7.Рибалка Сергій; 14.Коваль Володимир (10.Без’язичний Костянтин, 62); 2.Купрій Артур (15.Боришполець Сергій, 79); 18.Ткаченко Роман (5.Породько Олександр, 74); 9.Волошин Назар (20.Лига Олег, 62). Запасні: 1.Копаліані Георгій; 21.Чепурний Андрій. Головний тренер: Розгон Олександр Анатолійович.
VIVAD: 1.Крикнін Іван; 2.Костюченко Максим; 21.Сутченко Руслан (77.Павловський Денис, 84); 4.Кучерчук© Петро; 76.Сухомлинов Рудольф; 8.Мосійчук Богдан; 10.Мазуренко Роман (3.Базь Вадим, 79); 16.Яцковець Ігор; 9.Яворський Денис (7.Чопенко Михайло, 73); 44.Ластовка Валентин; 97.Головко Максим. Запасні: 81.Сингаївський Ілля; 99.Дворнін Олексій. Головний тренер: Чорний Віктор Миколайович.
13:00; 03.11.2024. Макарів. Стадіон ім. М.Бруквенка. Поле 4; +7С
Суддя: Галіцин Роман (Суми)
Попередження: Яцковець Ігор, 52; Чоботар Олег, 86
Перед візитом на Київщину VIVAD виграв три матчі підряд, але з різних причин не зміг задіяти в цьому матчі таких важливих гравців, як півзахисники Березін і Бондар, а також найдосвідченіший нападник Бондаренко. Склад господарів був максимально наближеним до оптимального, хоч і не без суттєвої ротації в півзахисті. Так що вже в дебюті ФК Лісне забезпечило собі вирішальну перевагу.
Взагалі атаку з глибини починав Рибалка, проте далі вона розвивалася через правий фланг. Купрій прострілював на Волошина, в того не вийшов удар, а от скидка на Калініна дозволила йому пробивати зблизька. Олександр пробив так, що воротар, хоч і відбивав, запобігти влучанню м’яча в сітку не зміг – 1:0. Калінін відкрив рахунок на 4-й хвилині, тепер у нього по три голи та асисти в 9 матчах чемпіонату.
Через десять хвилин VIVAD пропустив вдруге. Після довгого пасу захисника Коваленка на оперативний простір виривався Волошин. І хоча оточення було чисельним, але Назар виплутався. Обійшов кількох суперників і проштовхнув м’яча на дальню стійку. Ткаченко, знаходячись на тій же позиції, що трішки раніше Калінін, розважливо розстріляв ворота з правої ноги – 2:0. Роман у цьому чемпіонаті ще не забивав, загалом це друга його результативна дія.
Треба сказати, що гості намагалися відігратися та навіть були близькими до цього. Чого вартий момент у Яцківця, який влучив у стійку воріт Пазенка. Проте ФК Лісне не похитнуло свою перевагу, а в кінцівці після кількох поспіль кутових поставило крапку в протистоянні. Кутовий від Скепського головою замкнув досвідчений захисник Васяновіч – 3:0. В цьому сезоні він ще не забивав.
Герой матчу від Sport Arena: Назар Волошин (ФК Лісне)
Важко когось одного виділити, тому що це була добротна командна перемога господарів. Нехай буде нападник Волошин – в завершенні атак він недопрацював, а от у конструкції – навіть перевиконав план. Два асисти в активі «дев’ятки».
Мрія (Гостомель) – Колос (Полонне) – 0:4 (0:2)
Голи: Наумець, 10, Луцюк, 23, Коляда, 50, Брицький, 68
Мрія: 1.Мережин Олег; 10.Миколайчук Олег; 8.Півторак Максим (6.Мілованцев Ярослав, 69); 89.Муляр Дмитро (18.Чурсінов Єгор, 65); 3.Литвинов Богдан (33.Міськов Вячеслав, 60); 21.Кордюк© Євгеній (13.Горбунов Назарій, 51); 4.Приходько Дмитро (5.Проходов Владислав, 60); 9.Касьянов Олег; 17.Помазан Роман; 88.Корольчук Костянтин (7.Ярмак Денис, 53); 69.Ващук Максим (11.Коваленко Данило, 60). Запасні: 77.Снісар Дмитро; 14.Угольніченко Віктор. Головний тренер: Куянов Віталій Сергійович.
Колос: 12.Фіяло Ігор; 14.Луцюк Дмитро; 18.Назарчук Роман; 99.Скидан Валерій; 5.Наумець Андрій (11.Дерман Максим, 85); 10.Коляда© Микола; 19.Бартошук Андрій (7.Семенюк Федір, 71); 17.Борисевич Віталій (9.Попадюк Олександр, 69); 23.Притуляк Олексій (8.Брицький Владислав, 57); 3.Морозов Ростислав (25.Вакула Дмитро, 69); 31.Демчик Дмитро (77.Скоцький Богдан, 57). Запасні: 1.Омелянюк Андрій. Головний тренер: Бадрак Сергій Оліянович.
14:00; 03.11.2024. Гостомель. Стадіон “Центральний”. Поле 3; +6С
Суддя: Гаркуша Олексій (Житомир)
Попередження: Проходов Владислав, 80
Дебютант ААФУ приймав міцну команду з Хмельниччини – Колос. Донедавна її очолював Олександр Мандзюк, але був дискваліфікований, а зараз увійшов у тренерський штаб Сергія Ковальця в першоліговому Поділлі. Тож на Київщині полончани грали під орудою Сергія Бадрака – фахівця, який виводив їх на всеукраїнський рівень і нещодавно знову допоміг команді здобути «золотий дубль» у рідній області. Хоча в гостей були серйозні кадрові проблеми – дискваліфікований капітан команди, провідний захисник Носарєв, травмовані кілька гравців, включаючи динамівського вихованця Ващишина, Колос зумів здобути розгромну перемогу наприкінці першого кола.
0:1 – взагалі-то подавав з правого флангу Борисевич, захисник Миколайчук намагався винести, але скинув по суті під удар Наумцю. Андрій сильним ударом з правої ноги тут же влучив у дальній кут. У цьому сезоні Наумець голів ще не проводив, а тут уже в дебюті дав перевагу гостям.
0:2 – Луцюк розігрався з Морозовим і встиг сам на його закидання на хід (тут дуже грамотно зіграв Борисевич, пропустивши на воротаря свого лівого захисника). Дмитро, опинившись перед Мережиним, правою ногою технічно пробив повз нього.
0:3 – не встигла Мрія відбитися після небезпечного штрафного та прострілу з лівого флангу, як захисники, намагаючись вибити м’яч далеко в поле, влучили в Притуляка. Від нього пішов рикошет на Коляду, і Микола з центру карного майданчика сильним ударом з правої ноги розстріляв ворота.
0:4 – наостанок Колос розіграв справжню комбінацію «віяло», як Динамо в 1986 році. Скоцький підключив Наумця, той переадресував м’яча на Коляду, який доправив м’яча на дальню стійку до Брицького. Владислав пробив правою ногою повз воротаря, це його другий гол у чемпіонаті.
До слова, Бадрак, знову очоливши Колос, досягнув чудових результатів. Третій матч поспіль після дискваліфікації Мандзюка та його повернення в Поділля клуб із Полонного виграв із «сухим» рахунком. Так завершилося перше коло в західній групі.
Герой матчу від Sport Arena: Микола Коляда (Колос)
Можна багато кого виділяти в гостей, адже навіть флангові захисники забили по одному голу, проте найбільш продуктивно відіграв центральний півзахисник Коляда, який оформив гол+асист.
* * *
Турнірна таблиця Групи 1
М | Команда | І | В | Н | П | М | О | |
1 | – | Дністер (Заліщики, Тернопільська область) | 9 | 8 | 0 | 1 | 19:6 | 24 |
2 | – | Агрон (Великі Гаї, Тернопільська область) | 9 | 7 | 1 | 1 | 14:6 | 22 |
3 | – | ФК Лісне (Київська область) | 9 | 5 | 2 | 2 | 22:6 | 17 |
4 | ↑1 | Колос (Полонне, Хмельницька область) | 9 | 4 | 2 | 3 | 13:9 | 14 |
5 | ↓1 | VIVAD (Романів, Житомирська область) | 9 | 4 | 0 | 5 | 14:13 | 12 |
6 | ↑1 | ФК Миколаїв, (Львівська область) | 9 | 3 | 2 | 4 | 12:14 | 11 |
7 | ↓1 | Сокіл (Михайлівка-Рубежівка, Київська область) | 9 | 3 | 1 | 5 | 12:13 | 10 |
8 | – | Фенікс (Підмонастир, Львівська область) | 9 | 2 | 3 | 4 | 12:19 | 9 |
9 | ↑1 | Галич (Збараж, Тернопільська область) | 9 | 1 | 2 | 6 | 9:18 | 5 |
10 | ↓1 | Мрія (Гостомель, Київська область) | 9 | 1 | 1 | 7 | 5:28 | 4 |
* * *
Бомбардири: | Команда | І | Г (п) | |
1 | Волошин Назар | ФК Лісне | 8 | 6 |
2 | Бондаренко Олександр | VIVAD | 7 | 5 |
3 | Бойко Микола | Сокіл | 8 | 5 |
4 | Цюпка Назар | ФК Миколаїв | 9 | 5 |
5 | Гром’як Тарас | Агрон | 9 | 5 (1) |
6 | Червонецький Тарас | Дністер | 9 | 4 (4) |
Дискваліфіковані: | Команда | Дата | |
1 | Чіх Андрій (тренер) | Фенікс | 9.11.2024 |
2 | Голодрига Роман | Дністер | 10.11.2024 |
- 10-й тур:
9.11 (субота) | Фенікс – Галич |
10.11 (неділя) | Колос – Дністер |
10.11 (неділя) | ФК Миколаїв – ФК Лісне |
10.11 (неділя) | VIVAD – Сокіл |
10.11 (неділя) | Мрія – Агрон |
Група 2 – 9-й тур
субота, 2 листопада 2024 року
Олімпія (Савинці) – Стандарт (Нові Санжари) – 1:0 (0:0)
Гол: Почернін, 57
Олімпія: 1.Тимофєєв Анатолій; 33.Бичков Богдан; 88.Малик Євген; 17.Богомаз© Едуард; 2.Бірюк Вячеслав; 77.Почернін Денис; 16.Пономаренко Олександр (15.Павлик Юрій, 81); 27.Соболь Естефано (11.Фабунмі Олавале, 84); 99.Ковтун Владислав (78.Луценко Валерій, 88); 20.Лобода Вадим; 89.Руденко Андрій (28.Кошман Ігор, 75). Запасні: 23.Олійник Андрій; 4.Алєксєєнко Владислав; 10.Бурляй Вадим; 7.Ситник Анатолій; 5.Хохлов Вадим. Головний тренер: Безуглий Олександр Іванович.
Стандарт: 12.Постранський© Віталій; 16.Вовкодав Сергій; 27.Жінчин Богдан; 28.Кіричук Володимир; 23.Свіріпа Іван; 22.Кравченко Антон; 33.Лавренов Сергій (30.Бондаренко Денис, 58); 8.Панов Данило; 17.Дрозд Євген; 13.Чуніховський Олександр (10.Плачков Петро, 88); 96.Вергун Дмитро (88.Гаркуша Владислав, 62). Запасні: 1.Даценко Григорій; 25.Мироненко Роман; 41.Писаренко Олександр. Головний тренер: Обревко Олександр Анатолійович
12:00 ПТ 13:10; 02.11.2024. Миргород. Стадіон “Старт”. Поле 3; +10С
Суддя: Садовий Олександр (Кременчук)
Попередження: Дрозд Євген, 60; Обревко Олександр (гол.тр. ОС), 74; Кіричук Володимир, 84; Лобода Вадим, 88
Вилучення: Обревко Олександр (гол.тр. ОС), 78
Олімпія залишалася останньою непереможною командою в східній групі напередодні візиту сильного колективу з Полтавської області. Стандарт має в своєму розпорядженні низку гравців із хорошою школою, включаючи колишніх учасників змагань УПЛ. І навіть при тому, що кілька провідних гравців не зіграли в складі новосанжарців, склад у них був цілком придатний, щоб створити проблеми старожилу турніру.
У важкій боротьбі савинчани здобули перемогу, а єдиний у матчі гол провів півзахисник Почернін, який зазвичай виконує великі обсяги чорнової роботи, готуючи такі от славні моменти для інших – атакувальних гравців. Кутовий на правому фланзі розіграли Пономаренко та Соболь і з подачі останнього Денис правою ногою пробив повз Постранського. М’яч бадьоро проскакав у сітку – 1:0. Треба сказати, що цей матч почався з запізненням і неодноразово переривався через повітряну тривогу. Існує стереотип, що це більше на руку тим, хто має відігруватися.
Як би там не було, Стандарт витратив багато нервів, отримав чимало карток, але все ж поступився одній із найбільш досвідчених і зіграних команд ААФУ.
Герой матчу від Sport Arena: Денис Почернін (Олімпія)
22-річний півзахисник забив лише другий м’яч у чемпіонаті – проте він відзначається голом другий тур поспіль і його команда перемагає.
Зірка (Кропивницький) – Нафтовик (Охтирка) – 3:1 (0:0)
Голи: Ільченко, 49, 90+1, Лопушенко, 86 – Нелін, 82
Зірка: 1.Абрамян Юрій; 24.Зінченко Роман; 4.Владіміров Владислав; 11.Бондар Максим; 10.Михайленко Юрій (5.Шмагайло Ілля, 88); 20.Марценюк Микита; 8.Ткач Кирило (7.Курінний Михайло, 90+3); 14.Лисиця Микита; 22.Лопушенко© Ігор; 21.Ільченко Євгеній; 9.Палюх Станіслав. Запасні: 30.Суслов Сергій; 25.Холявко Руслан; 27.Казарян Давид; 15.Цюпа Даниїл; 17.Шлапак Тимур; 28.Трофименко Максим. Головний тренер: Гасанов Самір Назімович.
Нафтовик: 83.Юрченко Назар; 26.Пархоменко Богдан; 15.Сосєдко Владислав; 18.Хомич Олександр (21.Черепанський Дмитро, 90+3); 28.Грек Володимир; 4.Лапін© Олександр; 7.Нелін Андрій; 22.Барсуков Дмитро; 8.Кісіль Сергій (11.Назаренко Олег, 60); 3.Масло Артур; 9.Васильєв Олександр (17.Кравченко Олександр, 46). Запасні: 1.Бірюк Валентин; 42.Биченко Дмитро; 31.Табачун Руслан. Головний тренер: Бала Віталій Володимирович.
13:00; 02.11.2024. Кропивницький. Стадіон “Зірка” ім. С.Березкіна. Поле 4; +13С
Суддя: Дубина Ростислав (Дніпро)
Попередження: Кравченко Олександр, 76; Ткач Кирило, 81; Лопушенко Ігор, 82; Нелін Андрій, 82
Господарі – одна з наймолодших команд із середнім віком гравців 21 рік у цьому матчі та 20,1 в турнірі в цілому. Середній вік гостей – 26,4. Причому, прибули вони в Кропивницький у досить сильному складі – хіба що Мигаль реалістично міг би їх підсилити. Проте в господарів також були свої втрати, зокрема, основні захисники Кваша та Стаднік не потрапили в заявку на цей матч.
Основні події відбулися вже після перерви. Був певний сумбур: то охтирчани заробили аут, то кропивничани. І ось Лисиця після вкидання підхопив м’яча, вистелив передачу на хід Ільченку, а Євгеній вискочив на воротаря та лівою ногою перекинув м’яч через нього в дальній кут – 1:0 на 49-й хвилині. Третій гол у чемпіонаті 19-річного півзахисника Зірки.
Рахунок тримався на користь господарів майже до кінцівки, аж поки не сказав своє слово досвідчений Нелін – багаторічний капітан Вікторії (Суми/Миколаївка), з якою він вигравав, зокрема, й чемпіонат України серед аматорів. Після пасу Назаренка виривався на оперативний простір центрбек Сосєдко та наразився на суперника – Ткача. Підсумок – жовта картка гравцеві Зірки та штрафний. От якраз Андрій тепер у Нафтовика їх виконує. Цього разу Нелін правою ногою пробив якось низом, прошивши стінку й влучивши в лівий для себе кут – 1:1 на 82-й хвилині.
Можливо, охтирська команда зі своїми досвідченими лідерами й перевернула б цю гру, проте Нафтовику дуже не вистачає т.зв. «ширини лавки запасних». Капітан кропивничан Лопушенко підключив Марценюка, який промчав через правий фланг і вицілив передачу в глибину, на лінію карного майданчика – туди набігав із глибини поля сам Ігор. Лопушенко з правої ноги завдав гарного удару майже в саму дев’ятку – 2:1. Перший гол у поточному чемпіонаті 25-річного півзахисника.
Нафтовик мав деякий час, щоб відігратися знову, проте Зірка мала таку опцію, як гра по рахунку з різкими контратаками. І як тільки Сосєдко з кута воротарського майданчика не зміг переграти воротаря Абрамяна, Лисиця почав різку акцію в відповідь. Лопушенко зі своєї половини поля видав зрячу передачу на хід Ільченку, а Євгеній утік від усіх і в порожні ворота закотив м’яча правою ногою. 3:1 – це перша в новому чемпіонаті перемога Зірки. В східній групі більше не залишилося учасників, хто б не вигравав.
Герой матчу від Sport Arena: Євгеній Ільченко (Зірка)
Класний матч для багатьох гравців Зірки, але особливо – для Ільченка, який оформив дубль.
неділя, 3 листопада 2024 року
Авангард (Лозова) – Титан (Одеса) – 2:0 (1:0)
Голи: Сухомлин, 11, Недай, 84
Авангард: 35.Коваленко Станіслав; 21.Гресько Олексій (20.Мацюта Данило, 65); 45.Череватенко© Павло; 88.Олійник Ростислав; 19.Воловик Олег; 4.Долбнєв Артем (7.Гребенюк Кирило, 60); 6.Сухомлин Едуард; 77.Галушка Владислав (9.Бобіта Артур, 90+3); 28.Мішуренко Олександр (5.Науменко Кирило, 82); 8.Смірнов Данііл (79.Недай Владислав, 57); 11.Гладкий Олександр. Запасні: 1.Мурга Олег; 79.Топоров Максим; 32.Аксюта Арсеній. Головний тренер: Рахаєв Ігор Володимирович.
Титан: 99.Лободров Богдан; 89.Павлов Данііл; 22.Ратушняк Євгеній; 4.Дубіна© Олександр; 25.Лаптєв Михайло; 14.Гнатюк Анатолій; 20.Севодняєв Дмитро; 80.Балан Денис (97.Деде Станіслав, 18); 17.Романов Дмитро; 7.Бринько Олександр; 10.Федоров Сергій. Запасні: 1.Фелендюк Микола; 9.Бодя Олександр; 13.Завозненко Олександр. Головний тренер: Штемпель Дмитро Володимирович.
11:00; 03.11.2024. Юр’ївка. Стадіон ДЮСШ. Поле 4 (шт.); +9С ПТ 83хв. на 18хв.
Суддя: Очкуренко Артем (Нікополь)
Попередження: Павлов Данііл, 18; Севодняєв Дмитро, 27; Шелест Іван (тр. ТО), 28; Смірнов Данііл, 31; Галушка Владислав, 57; Сухомлин Едуард, 85
Вилучення: Шелест Іван (тр. ТО), 29
Другий поспіль матч виграв Авангард під керівництвом екс-наставника Металіста Рахаєва. Причому в протистоянні з досить досвідченим колективом Титану вже в дебюті лозівчани повели в рахунку. Галушка на правому фланзі на широкому кроці прокинув кількох суперників, різко розвернувся й видав передачу впоперек карного майданчика. Туди якраз встигав Сухомлин, з лінії лівою ногою влучивши в лівий від воротаря кут – 1:0. Це перший гол у чемпіонаті Едуарда та друга загалом результативна дія.
Далі одеситів підстерегла ще одна неприємність – колишнього захисника Інгульця, Вереса, Чорноморця та дублю Динамо Балана довелося замінити ще в першій третині гри. Також був вилучений із технічної зони тренер команди. А тим часом Авангард на чолі з досвідченими Гладким і Мішуренком продовжував системно шукати ключі до воріт Лободрова, щоб закріпити перевагу.
Це вдалося зробити, проте, щоправда, вже в самій кінцівці гри. Цікаво, що Недай забив відразу ж після завершення повітряної тривоги. Захисника Титану Бринька запресингував Галушка, його поперечну передачу перехопив якраз Владислав, обійшов воротаря й із гоструватого кута відправив м’яча в сітку – 2:0. Для 23-річного Недая це дебютний гол. Важлива перемога дозволила Авангарду наростити перевагу над одеситами до шести очок.
Герой матчу від Sport Arena: Владислав Галушка (Авангард)
Класний матч провів правий край нападу лозівчан. Відкрив рахунок, класно взаємодіяв із Гладким і Мішуренком, а в кінці матчу включив пресинг, змусивши суперника помилитися під другий гол.
Агротех (Тишківка) – Атлет (Київ) – 3:1 (1:0)
Голи: Загальський, 11 (пен.), 88, (пен.), Соколан, 64 – Кавун, 90
Агротех: 63.Рудик Дмитро; 13.Кулібаба Максим; 19.Біжко Володимир; 55.Ковальов Максим; 6.Співак Олександр (10.Коломієць Олег, 90+3); 69.Манастирний Олег (20.Пісний Володимир, 77); 77.Чичиков Олексій (15.Скоров Максим, 73); 16.Загальський© Ігор; 23.Хорольський Дмитро (8.Шмат Андрій, 87); 35.Сурженко Максим (9.Пономаренко Роман, 46); 11.Соколан Євгеній (7.Радченко Денис, 83). Запасні: 22.Свірса Максим; 5.Кривошей Єгор; 36.Бедін Віталій. Головний тренер: Мизенко Олександр Вікторович.
Атлет: 1.Комаренко Максим; 18.Стрілець Артем (26.Гаркуша Назар, 68); 33.Тверезенко© Олексій; 21.Ченбай Сергій (16.Патик Денис, 79); 11.Крицький Олександр; 17.Кавун Максим; 8.Мурашенко Іван (3.Білозеров Михайло, 80); 6.Курагін Іван (28.Теймуров Фарман, 65); 7.Липовий Андрій (14.Степанов Сергій, 90+1); 10.Пресич Назар; 77.Бабич Ростислав (69.Семененко Вадим, 90+1). Запасні: 70.Шпаченко Ілля; 9.Мовчан Микита. Головний тренер: Мурашенко Дмитро Костянтинович.
13:00; 03.11.2024. Тишківка. Стадіон “Ліцей”. Поле 4; +7С
Суддя: Воєвода Андрій (Дніпро)
Попередження: Стрілець Артем, 21; Сурженко Максим, 23; Ченбай Сергій, 33; Пресич Назар, 36; Шпаченко Ілля, 45+2; Пономаренко Роман, 54; Тверезенко Олексій, 55; Соколан Євгеній, 79; Шмат Андрій, 90+4
Центральний матч туру відбувався в Тишківці – напередодні Агротех і Атлет розділяли перше місце, маючи порівну очок. Чинний чемпіон на власному полі мав можливість довести, що навіть у найкращому сезоні в історії столичний клуб не зможе його випередити.
Уже в дебюті колишній нападник Ворскли, Зірки, Дніпра-1 та низки інших професіональних клубів почав зміщуватися з лівого флангу й був збитий атлетівцями. Так як фол відбувся в карному майданчику, пенальті взявся виконувати Загальський, ударом з лівої ноги розвівши м’яч і воротаря по різних кутах – 1:0 на 11-й хвилині.
Надалі гра йшла з мінімальним рахунком, і Агротех однозначно хотів закріпити цю свою перевагу. Вдалося це зробити тільки після години гри. Біжко дав якісну діагональ на Чичикова, той акуратно з лівого флангу відпасував назад – на Загальського. М’який навіс Ігоря ударом головою замкнув Соколан і м’яч від поперечини опустився за лінію воріт – 2:0. Євгеній відзначився сьомим голом у дев’яти матчах при одному асисті. У великій таблиці бомбардирів в обох групах він випередив Волошина з ФК Лісне.
А до розгромного рахунок вдалося довести з пенальті. Радченко запустив через правий фланг Пономаренка, чию подачу захисник киян прийняв собі на руку. Загальський вдруге в цьому поєдинку з 11-метрової позначки розвів м’яч і воротаря по тих же кутах – 3:0. Ігор тепер має вісім результативних дій у дев’яти матчах (по чотири голи та асисти).
До честі Атлета, до крупної поразки він не допустив – у кінцівці Кавун провів «гол престижу». Максим на дальній штанзі в дотик замкнув простріл Пресича з лівого флангу. 3:1 – четвертий гол при двох асистах у Кавуна, другий асист при трьох голах – у Назара. Агротех – одноосібний лідер.
Герой матчу від Sport Arena: Ігор Загальський (Агротех)
Два голи та асист капітана принесли тишківчанам перемогу над найближчим переслідувачем.
понеділок, 4 листопада 2024 року
Пенуел (Кривий Ріг) – Rebel (Київ) – 0:1 (0:0)
Гол: М.Власенко, 62
Пенуел: 1.Гудаченко Ілля; 14.Пилипенко Владислав (2.Паєвський Артем, 72); 16.Чернуха Дмитро (18.Каюн Руслан, 86); 5.Череватий Гліб; 13.Остапенко Тимур (20.Лященко Олексій, 74); 17.Петруніч© Даніїл (8.Тарасенко Богдан, 81); 4.Матко Сергій (19.Шкель Ілля, 69); 11.Полтавець Артем; 7.Маціюк Іван; 10.Лебедєв Олександр (6.Бокулев Богдан, 59); 9.Мисляй Максим (15.Барановський Аким, 80). Запасні: 12.Ситько Данило; 33.Стром Олексій. В.о. тренера: Давиденко Віталій Дмитрович.
Rebel: 94.Бабійчук Максим; 74.Федоров© Олексій; 21.Ставничий Вячеслав; 20.Мазур Євгеній; 77.Громський Владислав (14.Гарбар Гліб, 85); 70.Гезело Юрій; 10.Нескей Микола (22.Чубов Ренат, 70); 13.Власенко Максим (95.Гільченко Владислав, 75); 33.Зоренко Владислав; 7.Власенко Денис (47.Ільченко Артем, 64); 91.Богдан Антон (15.Уманець Артем, 83). Запасні: 31.Вінніков Микита; 8.Карцев Єгор; 9.Фінченко Едуард. Головний тренер: Демський Максим Миколайович.
12:00; 04.11.2024. Кривий Ріг. Стадіон “Металург”. Поле 4; +6С
Суддя: Чекіта Віталій (Одеса)
Попередження: Череватий Гліб, 56; Громський Владислав, 77; Мисляй Максим, 79; Лященко Олексій, 88; Трипольський Андрій (дир. ПКР), 89
Пенуел другий сезон проводить у чемпіонаті України серед аматорів і третій – в ААФУ загалом, тоді як Rebel – дебютант. Проте загалом це дві досить молоді команди, а в таких протистояннях часто буває особливо напружена та жорстка боротьба. Напевно, так вийшло й цього разу. Принаймні, криворіжці довго трималися, незважаючи на хороший атакувальний потенціал столичної команди.
Перелом відбувся після години гри. На 61-й хвилині йшла атака киян через лівий фланг, але вона захлинулася. Зате «повстанці» перевели гру в центр, звідки Федоров дав проникаючу передачу на М.Власенка, і той на куті воротарського майданчика пробив у дальній кут – 0:1. Максим відзначився першим голом у чемпіонаті, другим – якщо рахувати з аматорським кубком.
Гол ніби скинув певний тягар із плеч футболістів, але ні одні не змогли швидко відігратися, ні інші – оперативно закріпити свою перевагу. Хоча чудові моменти були: чого вартий випад Мисляя, але ж м’яч відскочив за межі поля. Тож напружена кінцівка з тривалим компенсованим часом протримала нас усіх в інтризі, як гарний саспенс у трилері, проте рахунок більше не змінювався. Rebel виграв останній матч першого кола.
Герой матчу від Sport Arena: Максим Власенко (Rebel)
Саме з його виходом на поле все змінилося і він зумів забити єдиний у матчі м’яч.
* * *
Турнірна таблиця Групи 2
М | Команда | І | В | Н | П | М | О | |
1 | – | Агротех (Тишківка, Кіровоградська область) | 9 | 7 | 1 | 1 | 27:10 | 22 |
2 | – | Атлет (Київ) | 9 | 6 | 1 | 2 | 16:6 | 19 |
3 | – | Олімпія (Савинці, Полтавська область) | 9 | 5 | 4 | 0 | 19:10 | 19 |
4 | – | Авангард (Лозова, Харківська область) | 9 | 5 | 1 | 3 | 13:11 | 16 |
5 | ↑3 | Rebel (Київ) | 9 | 4 | 0 | 5 | 7:9 | 12 |
6 | ↓1 | Нафтовик (Охтирка, Сумська область) | 10 | 3 | 2 | 5 | 12:16 | 11 |
7 | ↓1 | Стандарт (Нові Санжари, Полтавська область) | 10 | 3 | 2 | 5 | 8:9 | 11 |
8 | ↓1 | Титан (Одеса) | 9 | 3 | 1 | 5 | 13:14 | 10 |
9 | – | Пенуел (Кривий Ріг, Дніпропетровська область) | 9 | 2 | 1 | 6 | 10:20 | 7 |
10 | – | Зірка (Кропивницький) | 9 | 1 | 1 | 7 | 7:27 | 4 |
* * *
Бомбардири: | Команда | І | Г (п) | |
1 | Соколан Євгеній | Агротех | 9 | 7 |
2 | Пастухов Павло | Агротех | 7 | 6 |
3 | Руденко Андрій | Олімпія | 8 | 6 |
4 | Балашов Віталій | Титан | 4 | 4 (1) |
5 | Бабич Ростислав | Атлет | 9 | 4 |
5 | Кавун Максим | Атлет | 9 | 4 |
7 | Кошман Ігор | Олімпія | 9 | 4 (1) |
8 | Загальський Ігор | Агротех | 9 | 4 (3) |
Дискваліфіковані: | Команда | Дата | |
1 | Галушка Владислав | Авангард | 9.11.2024 |
2 | Шелест Іван (тренер) | Титан | 9.11.2024 |
3 | Обревко Олександр (тренер) | Стандарт | 2025 |
- 10-й тур:
9.11 (субота) | Авангард – Олімпія | |
9.11 (субота) | Агротех – Rebel | |
9.11 (субота) | Титан – Пенуел | |
10.11 (неділя) | Зірка – Атлет |
Показники по ААФУ загалом
- Найкращі бомбардири:
Гравець | Команда | Голи | Пен. |
Соколан Євгеній | Агротех (Тишківка) | 7 | |
Волошин Назар | ФК Лісне | 6 | |
Пастухов Павло | Агротех (Тишківка) | 6 | |
Руденко Андрій | Олімпія (Савинці) | 6 | |
Бойко Микола | Сокіл (Михайлівка-Рубежівка) | 5 | |
Бондаренко Олександр | VIVAD (Романів) | 5 | |
Цюпка Назар | ФК Миколаїв | 5 | |
Гром’як Тарас | Агрон (Великі Гаї) | 5 | (1) |
Бабич Ростислав | Атлет (Київ) | 4 | |
Кавун Максим | Атлет (Київ) | 4 | |
Балашов Віталій | Титан (Одеса) | 4 | (1) |
Кошман Ігор | Олімпія (Савинці) | 4 | (1) |
Загальський Ігор | Агротех (Тишківка) | 4 | (3) |
Червонецький Тарас | Дністер (Заліщики) | 4 | (4) |
- Найкращі асистенти:
Гравець | Команда | Паси |
Соколовський Юрій | Агрон (Великі Гаї) | 5 |
Загальський Ігор | Агротех (Тишківка) | 4 |
Лобода Вадим | Олімпія (Савинці) | 4 |
Скепський Денис | ФК Лісне | 4 |
Червонецький Тарас | Дністер (Заліщики) | 4 |
Чичиков Олексій | Агротех (Тишківка) | 4 |
Янчак Вадим | Фенікс (Підмонастир) | 4 |
- Найефективніші гол+пас:
Гравець | Команда | Гол+Пас | Голи | Паси |
Пастухов Павло | Агротех (Тишківка) | 8 | 6 | 2 |
Червонецький Тарас | Дністер (Заліщики) | 8 | 4 | 4 |
Соколан Євгеній | Агротех (Тишківка) | 7 | 6 | 1 |
Лобода Вадим | Олімпія (Савинці) | 7 | 3 | 4 |
Янчак Вадим | Фенікс (Підмонастир) | 7 | 3 | 4 |
Волошин Назар | ФК Лісне | 6 | 6 | 0 |
Руденко Андрій | Олімпія (Савинці) | 6 | 6 | 0 |
Бойко Микола | Сокіл (Михайлівка-Рубежівка) | 6 | 5 | 1 |
Бондаренко Олександр | VIVAD (Романів) | 6 | 5 | 1 |
Процик Назар | Дністер (Заліщики) | 6 | 3 | 3 |
* * *
Пригадати матчі попередніх раундів цього розіграшу Кубка України можна тут:
- 1/16 фіналу – перші матчі, матчі-відповіді, переноси
- 1/8 фіналу – перші матчі, матчі-відповіді, переноси
- 1/4 фіналу – перші матчі, матчі-відповіді, перенос
* * *
Всі підрахунки – Артур Валерко, SportArena.com
* * *
Всі наші статті, присвячені аматорському футболу, читайте тут.