Новини :: Конференції, збори
Міжнародна програма Spirit of Soccer: футбольні уроки з мінної безпеки крокують регіонами України
В Україні триває реалізація міжнародного проєкту розвитку масового футболу з елементами EORE (навчання щодо ризиків вибухонебезпечних предметів), який здійснюється Асоціацією аматорського футболу у співпраці з Українською асоціацією футболу та організацією Spirit of Soccer.
Програма спрямована на підвищення обізнаності населення, яке мешкає в конфліктних і постконфліктних регіонах із високим рівнем забрудненості вибухонебезпечними предметами, щодо безпечної поведінки в разі виявлення наземних мін і нерозірваних боєприпасів.
Наприкінці жовтня організатори програми та міжнародні партнери Spirit of Soccer відібрали регіональні команди тренерів із Київської, Харківської та Чернівецької областей, які пройшли навчання за С-ліцензією УАФ із елементами EORE та продовжили просувати рятівні повідомлення з мінної безпеки через футбольні активності в рідних громадах для дітей та інших тренерів.
Головною метою проєкту Spirit of Soccer Ukraine є донесення рятівних правил EORE, а також впровадження навичок надання першої психологічної допомоги дітям та іншим цивільним особам, що перебувають у групі ризику. Окрім того, важливим завданням програми є спонукання дітей із постраждалих від війни регіонів до продовження занять спортом, стабілізація їхнього емоційно-психологічного стану та соціальна інтеграція постраждалих від протипіхотних мін і людей із обмеженими можливостями.
Для досягнення цього завдання тренери Spirit of Soccer використовують спеціально розроблені вправи, які у простій, доступній і зрозумілій формі допомагають дітям засвоїти базові принципи щодо поводження в разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Програма складається з футбольних ігор, які можна адаптувати до будь-яких обставин та умов для молодих людей, що знаходяться в зоні ризику. Донесені до дітей знання та інформація, які використовують тренери під час проведення занять, націлені перш за все на ефективне зменшення дитячих жертв і смертності під час війни, запобігання нещасним випадкам із наземними мінами та нерозірваними боєприпасами та захист наших співвітчизників від можливої загрози.
Протягом перших трьох місяців реалізації програми в Україні до тренінгів із мінної безпеки було залучено понад 1200 дітей (із яких 20% склали дівчата) та понад 300 дорослих. Додатково уроки з цивільної безпеки для тренерів і маленьких футболістів проводили працівники ДСНС України.
Усього в Київській, Харківській і Чернівецьких областях було проведено 35 футбольних уроків, а також 10 фестивалів – для більш чисельних груп. Заняття з мінної безпеки охопили як обласні центри й столицю, так і міста районного значення та сільську місцевість.
Зокрема, у столичному регіоні базовими локаціями для проведення занять стали спортивні та загальноосвітні навчальні заклади міст Біла Церква, Сквира та Березань, а також футбольна академія «Бенфіка». Масштабні фестивалі пройшли у Віті-Поштовій на базі академії «Колоса» (Ковалівка), Сквирської ДЮСШ імені Воропая П. М. та Березанської ЗОШ №4.
На Харківщині футбольні уроки з мінної безпеки проводяться на арені «Нова Баварія» та на базі ДЮСШ №9 м. Харкова, а також у Красноградській, Чугуївській, Богодухівській, Люботинській і Лозівській громадах. До того ж, тренери з харківського регіону завітали до Нових Санжар Полтавської області, яка прихистила велику кількість внутрішньо переміщених осіб, у тому числі багато сімей із дітьми з Харківщини.
У Чернівецькій області, яка прийняла значну кількість біженців із регіонів активних воєнних дій, заняття проводяться на базі Педагогічного фахового коледжу ЧНУ, у Вижницькому опорному ліцеї, Чорногузівській школі, закладах шкільної освіти та спортивному комплексі «Олімпія» м. Чернівці. Завітали буковинські тренери і до навчальних закладів сіл Вартиківці, Бабине та Нелипівці, що в Дністровському районі.
Окрім проведення занять на місцях, програма Spirit of Soccer Ukraine реалізується через цифровий контент, що містить повідомлення EORE, у соціальних мережах (FACEBOOK).
Spirit of Soccer є провідною неурядовою організацією, яка використовує спорт, щоб розповісти молоді про небезпеку наземних мін і наслідків війни. Понад 20 років організація працювала в найнебезпечніших і конфліктних регіонах у всьому світі, використовуючи перевірену методологію запобігання смертей і каліцтв від зброї. Наразі SOS реалізовує чотири футбольні програми EORE в Камбоджі, Лаосі, Колумбії та Іраку, що охоплюють 80 тис. учасників на рік. Україна стала 15-ю країною, яка прийняла цю програму.
Проєкт Spirit of Soccer Ukraine реалізується за підтримки Державного департаменту США та є однією з програм, спрямованих на зменшення можливих наслідків небезпечного та незаконно розповсюдженого застосування військової зброї в цивільному середовищі.