Новини :: Кубок ААФУ

Кубок ААФУ

Кубок ААФУ: Авангард із дублем Гладкого зіграв 4:4 з Олімпією та пройшов далі, Маяк здобув вольову перемогу над ФК Лісне

Склади, огляди та відео 1/8 фіналу Кубка України з футболу серед аматорських команд під егідою ААФУ сезону 2024/25 в огляді Sport Arena

Автор: Артур Валерко

Кубок України 2024/2025, 1/8 фіналу, матчі-відповіді в огляді Sport Arena (перші матчі можна згадати тут):

Матчі-відповіді

Атлет (Київ) – Сокіл (Михайлівка-Рубежівка) – 1:1 (перший тайм – 0:1; перший матч – 2:1)
Голи: Бабич, 89 – Шишкін, 23
Незабитий пенальті: Тверезенко (АК), 49 – воротар

Атлет: 70.Шпаченко Ілля (30.Кіяшко Владислав, 46); 20.Тищенко© Данило; 26.Гаркуша Назар; 21.Ченбай Сергій (33.Тверезенко Олексій, 46); 3.Білозеров Михайло (10.Пресич Назар, 69); 9.Мовчан Микита; 5.Глушко Дмитро (11.Крицький Олександр, 46); 16.Патик Денис; 14.Степанов Сергій (18.Стрілець Артем, 62); 28.Теймуров Фарман (7.Липовий Андрій, 46); 4.Семененко Вадим (77.Бабич Ростислав, 69). Запасні: 8.Мурашенко Іван. Головний тренер: Мурашенко Дмитро Костянтинович.

Сокіл: 1.Прудніков Вячеслав; 22.Берест Владислав; 2.Панченко© Дмитро; 16.Пресняк Володимир; 9.Пластун Володимир; 20.Шишкін Сергій; 14.Ємельянов Віталій; 24.Бойко Микола; 10.Трушенко Богдан; 6.Аль-Халавані Абдул-Гані (17.Валага Михайло, 52); 19.Овчарук Валентин (11.Лоюк Олександр, 72). Запасні: 12.Сидоренко Ростислав; 18.Бруй Дмитро; 8.Загорія Іван; 27.Моісєєнко В’ячеслав; 7.Костенко Олександр; 15.Науменко Анатолій. Головний тренер: Самченко Олег Васильович.

• 12:00; 02.10.2024. Київ. Стадіон “Атлет”. Поле 3 (шт.); +20С
  • Суддя: Гординський Артем (Вінниця)
  • Попередження: Овчарук Валентин, 18; Гаркуша Назар, 31; Пресняк Володимир, 32; Білозеров Михайло, 65; Липовий Андрій, 73; Шишкін Сергій, 81; Берест Владислав, 90+4; Тверезенко Олексій, 90+5

Голи Семененка та Тверезенка принесли Атлету стратегічно важливу перемогу на Київщині, проте навіть у меншості Сокіл зберіг мінімальне відставання в рахунку завдяки голу Пластуна. Отже, близький виїзд у столицю цілком собі мав турнірне значення, а шанси в гостей були не лише суто теоретичними. Це підтвердив перший тайм, коли відкрили рахунок саме суперники господарів. Після ауту Атлет втратив м’яча на правому фланзі свого захисту, Пластун підключив Шишкіна, а Сергій відважився пробити метрів із 25-ти. Не прогадав: голкіпер прикро впустив м’яча в ворота – 0:1 на 23-й хвилині.

Гарно провели перший тайм гості, проте на другий тайм Атлет вийшов зовсім іншим – у перерві провів чотири заміни, випустивши своїх лідерів, і поступово тільки додавав основних гравців із лавки запасних. Не вдалося їм усім дати перепочити. І буквально через кілька хвилин після перерви, не встиг Сокіл відбитися після кутового, як кияни розвернули контратаку. Семененко, ризикуючи травмою, скинув м’яча на хід Липовому, якого збив воротар гостей. Пенальті взявся пробивати один із свіжих гравців – автор переможного голу в першому матчі раунду Тверезенко. Проте цього разу захисник зіграв невдало, пробиваючи в правий від воротаря кут, не зміг переграти Пруднікова.

Таким чином, гра мала всі шанси перейти в екстра-тайми. І десь уже готувалися до нього «соколи», проте в самій кінцівці Бабич скасував необхідність ще півгодини віддавати свої сили на полі. Подачу Тищенка прийняв собі на праву руку гравець гостей Трушенко. Штрафний виконував Пресич. Після його подачі Ростислав спершу прийняв у районі лінії карного майданчика, розвернувся і правою ногою пробив у нижній кут – 1:1 на 89-й хвилині. Це четвертий гол Бабича на всеукраїнському рівні в поточному сезоні. Він і виводить, як мінімум, у чвертьфінал Атлет. Це сьомий сезон столичного ДЮСШ на всеукраїнському рівні і третій в Кубку України серед аматорів – і так далеко підопічні Мурашенка раніше ще не заходили.

Герой матчу від Sport Arena: Ростислав Бабич (Атлет)

20-річний нападник дуже здорово додав у останні 2,5 роки. 14 голів він забив після повномасштабного вторгнення і з такою динамікою має всі шанси перекрити своє найкраще досягнення (в минулому чемпіонаті він забив 8 м’ячів, а зараз всього лише за перші місяці нового сезону виконав 50% від цього показника).

Зірка (Кропивницький) – Стандарт (Нові Санжари) – 1:2 (перший тайм – 0:0; перший матч – 0:5)
Голи: Палюх, 52 – Повстяний, 80, 89

Зірка: 1.Абрамян Юрій; 23.Кваша© Іван; 28.Ткач Кирило (17.Шлапак Тимур, 89); 21.Зінченко Роман; 7.Курінний Михайло (24.Казарян Давид, 79); 11.Бондар Максим (27.Шмагайло Ілля, 46); 22.Ільченко Євгеній (15.Перетятко Владислав, 85); 14.Лисиця Микита (4.Хачатрян Едуард, 46); 20.Марценюк Микита; 10.Михайленко Юрій (96.Нікітчук Лев, 66); 9.Палюх Станіслав (25.Холявко Руслан, 72). Запасних не залишилося. Головний тренер: Гасанов Самір Назімович.

Стандарт: 12.Постранський© Віталій (1.Даценко Григорій, 46); 18.Слюсарь Дмитро (13.Вовкодав Сергій, 46); 24.Жінчин Богдан (5.Швей Сергій, 80); 33.Кіричук Володимир; 19.Мігунов Олександр; 88.Кравченко Антон; 30.Бондаренко Денис (14.Лавренов Сергій, 46); 8.Панов Данило (35.Гаркуша Владислав, 46); 17.Дрозд Євген (23.Свіріпа Іван, 74); 3.Плачков Петро; 96.Вергун Дмитро (87.Повстяний Сергій, 64). Запасні: 7.Мироненко Роман. Головний тренер: Обревко Олександр Анатолійович.

• 13:00; 02.10.2024. Кропивницький. Стадіон “Зірка” ім. С.Березкіна. Поле 5; +20С
  • Суддя: Артеменко Артем (Миколаїв)
  • Попередження: Бондар Максим, 40; Вергун Дмитро, 40; Кравченко Антон, 50; Обревко Олександр Анатолійович (гол.тр.СНС), 52; Нікітчук Лев, 67
  • Вилучення: Абрамян Юрій, 64 (позбавлення очевидної можливості забити гол)

Здавалося, перший матч розставив усі крапки над «ї» в цьому протистоянні, проте значно омолоджена цього літа Зірка дала бій своїм значно досвідченішим суперникам. Проти 47-річного Постранського, 33-річного Кравченка, 30-річного Мігунова вийшла команда господарів у середньому віці 19,6 років. Декілька кропивничан зіграли у віці 15 років, включно з дебютантом Перетятком (15 років і 10 днів – наймолодший на сьогодні учасник всеукраїнських дорослих змагань незалежно від ліги).

І саме підопічним Гасанова вдалося відкрити рахунок невдовзі після перерви. Михайленко розігрався із Ткачем і підключив Палюха, Станіслав змістився з правого флангу та пробив з лівої ноги. М’яч із помітним рикошетом від суперника влучив у ближній кут – 1:0 на 52-й хвилині. Можливо, гра готувала для Зірки особливо цікавий сценарій, але трішки більше як за 10 хвилин команда залишилася в меншості. На пас із глибини стартував Дрозд, Абрамян вибіг його перехоплювати, а так як суперник прокинув м’яча, то й збив його воротар за межами карного майданчика – вилучення.

Більшість Стандарт реалізував у самій кінцівці гри зусиллями гравців, які вийшли на заміни. Спершу в атаці гості обібрали на своїй половині поля Хачатряна, Кравченко зупинився на межі положення поза грою й дав передачу лівіше – на Повстяного. Сергій вискочив на воротаря й із кута воротарського прокотив у дальній кут – 1:1. А коли активний Гаркуша, учасник і першої результативної комбінації, розіграв і подав кутовий від правого прапорця, все той же Повстяний зіграв на підбиранні та з напівкола карного майданчика правою ногою забив м’яча в ворота – 1:2. Красива, падаюча вийшла траєкторія в Сергія, до речі – юного вихованця саме новосанжарського футболу.

Герой матчу від Sport Arena: Сергій Повстяний (Стандарт)

16-річний атакувальний універсал у чемпіонаті України серед аматорів ще не грав, а от у кубку регулярно з’являється на полі (вже третій вихід на заміну). Це його зоряний час – у матчі з Зіркою оформив переможний дубль.

Агротех (Тишківка) – ФК Рокита – 2:1 (перший тайм – 0:0; перший матч – 3:1)
Голи: Пастухов, 61, Скоров, 90+3 – Пилипенко, 67

Агротех: 22.Свірса Максим; 19.Біжко Володимир; 18.Бовтуненко Павло (35.Шмат Андрій, 86); 55.Ковальов Максим; 13.Кулібаба Максим (6.Співак Олександр, 81); 23.Хорольський Дмитро (20.Пісний Володимир, 74); 46.Загальський© Ігор (15.Скоров Максим, 71); 99.Манастирний Олег; 8.Пастухов Павло (5.Кривошей Єгор, 79); 77.Чичиков Олексій (17.Сурженко Максим, 66); 11.Соколан Євгеній (9.Пономаренко Роман, 90). Запасні: 10.Коломієць Олег; 7.Радченко Денис. Головний тренер: Мизенко Олександр Вікторович.

Рокита: 1.Педько Микола; 15.Харчинський Дмитро (16.Бакланов Микита, 59); 33.Ярмаш© Григорій; 32.Пилипенко Віктор; 30.Сергієнко Сергій; 4.Сапіга Назар; 19.Заяць Євгеній (17.Папірний Дмитро, 68); 25.Фоменко Юрій (22.Соколовський Максим, 64); 9.Самбурський Володимир; 7.Хрієнко Назар (20.Науменко Артем, 77); 14.Кунєв Роман (21.Місяйло Андрій, 16). Запасний: 10.Шевченко Валентин. Головний тренер: Галимурза Віталій Анатолійович.

• 13:00; 02.10.2024. Тишківка. Стадіон “Ліцей”. Поле 4; +26С
  • Суддя: Очкуренко Артем (Нікополь)
  • Попередження: Сурженко Максим, 69

Виїзд на Полтавщину Агротех запам’ятає надовго – низка травм, вилучення основного воротаря Рудика та пошкодження його досвідченого дублера Коваленка… Із польовим гравцем у воротах чемпіон України серед аматорів довів матч до не мінімальної перемоги, проте ФК Рокита має хороший підбір недавніх професіоналів, так що легковажити матчем-відповіддю навіть при двох голах переваги не можна було. Тож вийшли господарі в максимально наближеному до оптимального складі, та ще й із новим воротарем – із ФК Долинська запрошений 28-річний Свірса, який пройшов, зокрема, хорошу школу ФК Олександрія.

Основні події відбулися в другому таймі. Хорошу комбінацію з центру на лівий фланг розіграв Агротех. Загальський, Манастирний, Хорольський, Пастухов. Павло прорвався через лівий фланг на воротаря й лівою ногою пробив під поперечину – 1:0 на 61-й хвилині. Це вже сьомий гол Пастухова в сезоні (другий – у кубку, п’ятий – у чемпіонаті).

Тут треба сказати, що ФК Рокита не здалася, пішла заробляти стандарти, і коли м’яч вийшов на аут, змогла зрівняти рахунок. Після вкидання й відскоку Віктор Пилипенко ухитрився правою ногою в боротьбі пробити в ближній кут – 1:1. На те, щоб відігратися, гостям знадобилося лише трішки більше п’яти хвилин. І треба віддати належне гостям, вони діяли досить активно та з усіх сил старалися розвинути свій успіх.

Але вдалі заміни допомогли Агротеху продовжити переможну серію. Шмат дав розрізну передачу на хід Скорову через центр, Максим вирвався на воротаря та чітко пробив повз нього – 2:1. Це четверта поспіль перемога тишківчан на всеукраїнському рівні, а безпрограшна серія в змаганнях ААФУ в них дійшла до 11 матчів (10 перемог і одна нічия від 1 червня – поразки 1:2 від Агрону).

Герой матчу від Sport Arena: Максим Скоров (Агротех)

32-річний півзахисник приніс Агротеху перемогу після виходу на заміну.

Маяк (Сарни) – ФК Лісне – 4:1 (перший тайм – 0:1; перший матч – 0:2)
Голи: Кір’ях, 56, 57, Гвоздь, 90+5, Яцута, 96 – Калінін, 8 (пен.)
Незабитий пенальті: Янковський (ФКЛ), 24 – воротар

Маяк: 30.Тимошицький© Андрій; 14.Веретюк Денис; 2.Заєць Сергій; 4.Тимошицький Сергій; 3.Прокопчук Денис (7.Царьов Вадим, 94); 71.Шуляк Юрій (5.Драганчук Тарас, 117); 40.Гвоздь Сергій; 22.Ніколайчук Віктор (97.Криницький Валентин, 107); 8.Яцута Сергій; 13.Шевченко Ілля; 88.Кір’ях Віктор (99.Кишиєв Рустам, 120+3). Запасні: 23.Харковець Василь; 12.Хомич Роман; 15.Близнюк Сергій. Головний тренер: Криницький Валентин Юрійович (у протоколі – тренер Жданюк Олександр).

Лісне: 1.Копаліані Георгій; 13.Коваленко Ілля (27.Саєнко Олександр, 54); 17.Яковенко Олексій; 25.Васяновіч Андрєй (4.Ішимський Данило, 54); 22.Чоботар Олег; 21.Чепурний Андрій; 16.Калінін Олександр (10.Морозенко Євген, 66); 20.Лига Олег (14.Коваль Володимир, 68); 8.Скепський© Денис; 5.Янковський Олег (18.Ткаченко Роман, 46); 9.Волошин Назар (23.Корсун Єгор, 60; 11.Породько Олександр, 106). Запасні: 99.Майборода Олексій; 15.Боришполець Сергій. Головний тренер: Розгон Олександр Анатолійович.

• 14:00; 02.10.2024. Сарни. Стадіон “Мрія”. 250 глядачів. Поле 3; +19С
  • Суддя: Шевчук Андрій (Волинська обл.)
  • Попередження: Коваленко Ілля, 4; Тимошицький Андрій, 23; Тимошицький Сергій, 45+2; Корсун Єгор, 65; Ткаченко Роман, 78; Чепурний Андрій, 83; Яковенко Олексій, 86; Жданюк Олександр (тр.МС), 88; Коваль Володимир, 90+1; Морозенко Євген, 90+6; Породько Олександр, 108; Драганчук Тарас, 120+1
  • Вилучення: Коваль Володимир, 120+1 (повторне попередження)

Свій перший матч Маяк мінімально програв на Київщині, на гру-відповідь не зміг виставити свого найбільш яскравого гравця в попередніх матчах – Рудику. Проте ФК Лісне також прибуло в далекому від оптимального складі: флангові захисники Куба та Без’язичний навіть не прибули на Рівненщину. Початок матчу був за гостями. Після штрафного від Скепського непогано пробивав Лига, на відскок зреагував Волошин, але його зачепив Шуляк – це пенальті. Калінін пробив настільки впевнено, що воротар навіть не стрибав – 0:1. Олександр далеко не вперше в цьому році забиває 11-метровий.

Ще до перерви ФК Лісне могло закривати цей матч. Після тонкого пасу Калініна Янковський проривався через лівий край і його збив воротар. Ще один пенальті взявся виконувати сам постраждалий, проте цього разу А.Тимошицький стрибнув вправо від себе й парирував не найбільш легкий м’яч. Напевно, цей епізод мав свій психологічний вплив на Маяк, тому що після перерви він зумів відіграти два голи дефіциту.

Перший гол сарненців вийшов дуже красивим. Ніколайчук на лівому фланзі розвернув атаку в центр, Гвоздь підробляв собі, а вийшло – що залишив під удар Кір’яху. Віктор правою ногою метрів із 20-ти влучив точно в дев’ятку – 1:1. Через хвилину рахунок став уже на користь Маяка. Яцута зі своєї половини поля дав діагональну передачу на Кір’яха, Віктор промчав через лівий край і тепер з лівої ноги засадив під поперечину – 2:1.

Тепер доля матчу залежала від одного влучного удару, хто б його не завдав. Завдав Маяк, хоча у гостей було чимало можливостей не доводити до екстра-таймів. Веретюк вкинув аут на правому фланзі, Гвоздь змістився в центр і пробив з лівої ноги. М’яч, надісланий Сергієм, з відскоком чи то від газону, чи то від рук воротаря шугнув у ворота – 3:1. Повний переворот двоматчу в другому таймі.

Додатковий час Маяк провів на куражі. Не встигли ліснянці відбитися після штрафного господарів, як Шуляк пішов на суперників і протиснув м’яча на Яцуту, а Сергій несподівано опинився перед воротарем і чітко пробив з лівої ноги – 4:1. Епічний камбек Маяка в матчі з чудово укомплектованим і досить сильним суперником. Ясна річ, ФК Лісне намагалося відігратися, але коли Коваль збив Кір’яха й залишив гостей в меншості, все остаточно було вирішено в цьому протистоянні.

Герой матчу від Sport Arena: Віктор Кір’ях (Маяк)

31-річний півзахисник – не новачок на всеукраїнському рівні, пограв за ФК Малинськ, Колос (Полонне) і Вотранс (Луцьк). Але саме зараз Кір’ях провів найкращий матч в ААФУ, своїм дублем забезпечивши вольову перемогу Маяку та ще й заробивши вилучення для одного з найбільш небезпечних суперників.

Авангард (Лозова) – Олімпія (Савинці) – 4:4 (перший тайм – 2:2; перший матч – 1:0)
Голи: Сухомлин, 24, Мішуренко, 44, Гладкий, 100, 120+2 (пен.) – Фабунмі, 28, Ковтун, 45, Малик, 78, Хохлов, 105

Авангард: 1.Мурга© Олег; 20.Мацюта Данило (78.Топоров Максим, 73); 27.Веприцький Євген; 45.Череватенко Павло; 19.Воловик Олег; 88.Олійник Ростислав (79.Недай Владислав, 115); 6.Сухомлин Едуард (4.Долбнєв Артем, 63); 77.Галушка Владислав (5.Науменко Кирило, 85); 8.Смірнов Данііл (21.Гресько Олексій, 61); 28.Мішуренко Олександр (33.Співак Євген, 75); 11.Гладкий Олександр. Запасний: 13.Литвин Гліб. Головний тренер: Рахаєв Ігор Володимирович.

Олімпія: 23.Олійник Андрій; 33.Бичков Богдан (28.Кошман Ігор, 70); 88.Малик Євген (78.Луценко Валерій, 108); 17.Богомаз© Едуард; 2.Бірюк Вячеслав; 77.Почернін Денис (5.Хохлов Вадим, 63); 11.Фабунмі Олавале (10.Бурляй Вадим, 60); 27.Соболь Естефано (16.Пономаренко Олександр, 82); 99.Ковтун Владислав (15.Павлик Юрій, 109); 20.Лобода Вадим; 89.Руденко Андрій (4.Алєксєєнко Владислав, 113). Запасні: 1.Пругло Михайло; 24.Коваленко Єгор. Головний тренер: Безуглий Олександр Іванович.

• 14:00; 02.10.2024. Юр’ївка. Стадіон ДЮСШ. Поле 4 (шт.); +24С
  • Суддя: Поліщук Максим (Кривий Ріг)
  • Попередження: Соболь Естефано, 32; Бірюк Вячеслав, 37; Лобода Вадим, 40; Мацюта Данило, 65; Гладкий Олександр, 74; Науменко Кирило, 104
  • Вилучення: Лобода Вадим, 85 (повторне попередження)

У протистоянні двох лігових команд до цього Кубка України значну перевагу мала саме Олімпія. Проте на Полтавщині Авангард виграв завдяки голу Гладкого з пенальті, тож мав хай і мінімальну, проте фору перед складним матчем із суперником, який здобував цей трофей і неодноразово діставався до півфіналів і фіналу.

1:0 – після передачі Гладкого Мішуренко сам бити не став, натомість закинув у карний майданчик на Сухомлина. Едуард перед воротарем технічним несильним ударом прокотив у кут.

1:1 – Лобода з правого флангу відкотив на Фабунмі, й Олавале божевільним ударом з правої ноги з відскоком від штанги направив м’яча в дальню дев’ятку.

2:1 – Сухомлин на лівому фланзі підключив Галушку, чий простріл майже від лицьової в дотик правою ногою замкнув Мішуренко.

2:2 – Кутовий Соболя від правого прапорця головою замкнув Ковтун. «Гол в роздягальню», як він є!

2:3 – Кошман заробив і подав штрафний з лівого флангу, який захисник Малик замкнув у стрибку правою ногою, випередивши воротаря. В дев’ятку влучив!

Гра перейшла в екстра-тайми, але команди вже не були в повних складах. Лобода далеко на правому фланзі боровся з Череватенком і висловив апеляцію до арбітра, а так як жовта картка в нього вже була, то Олімпія змушена була догравати більш як півгодини в меншості – це вилучення.

3:3 – отримавши довгий пас від Череватенка, Гладкий розвернувся і з лінії карного майданчика шикарним прямим ударом по діагоналі засадив м’яча в дальню дев’ятку. Тепер уже Авангард мав перевагу за підсумками двох матчів.

3:4 – Науменко на лівому фланзі захисту збив Пономаренка, Кошман завантажив м’яча в карний майданчик майже від центральної лінії. Малик скинув головою від дальньої стійки на ближню – на дебютанта Хохлова. Вадим, екс-захисник юнацької команди Металіста 1925, забив ударом через себе лівою ногою, стоячи на лінії воротарського майданчика.

4:4 – на останніх секундах 120-хвилинного матчу Гладкий прийняв м’яча на груди після подачі Науменка з лівого флангу та прокинув повз савинчанина Алєксєєнка, проте на досвіді зачепився за залишені ноги суперника. Олександр заробив пенальті та пробив з правої ноги в правий для себе кут так, що воротар навіть уже й не стрибав.

Божевільний сценарій, нерви витрачені, Авангард пройшов, можливо, найскладнішого для себе суперника.

Герой матчу від Sport Arena: Олександр Гладкий (Авангард)

Асистував Мішуренку під перший гол, сам забив двічі причому в самій кінцівці сам же заробив вирішальний пенальті.

Корміл (Яворів) – Луцьксантехмонтаж №536 (Луцьк) – 1:0 (перший тайм – 1:0; перший матч – 1:0)
Гол: Сущак, 24

Корміл: 31.Грицаль Михайло; 14.Мудрик Владислав; 22.Мацелюх Олег; 5.Радюк Тарас; 23.Дещиця Іван; 8.Богданов Микола (11.Коренков Роман, 90+3); 49.Полюга Віталій (15.Шандра Олег, 81); 17.Бойко Богдан (16.Либик Остап, 83); 19.Гордійчук© Павло (4.Драган Василь, 47); 77.Сущак Назар (68.Гриб Андрій М., 60); 10.Зубар Святослав (99.Коваль Владислав, 46; 45.Бідний Мирон, 90+1). Запасні: 1.Дяків Остап-Михайло. Головний тренер: Капітанець Ростислав Артурович.

ЛСТМ: 39.Перлов Роман; 2.Максимчук Дмитро; 17.Прощерук© Олександр; 32.Горщарук Дмитpо; 15.Мосіюк Олександр; 13.Герасимук Максим; 10.Бандура Іван; 9.Тетеренко Юрій; 29.Шевчук Олександр; 14.Гаврилюк Владислав (8.Махнюк Ігор, 74); 95.Шворак Денис (19.Кабанов Тарас, 46). Запасні: 23.Кодлубай Андрій; 77.Єфремов Леонід; 7.Романюк Владислав; 1.Голюк В’ячеслав. Головний тренер: Кабанов Тарас Володимирович.

• 15:00; 02.10.2024. Яворів. Стадіон ім. Є. Смука. 50 глядачів. Поле 3; +16С
  • Суддя: Грицай Владислав (Київська обл.)
  • Попередження: Махнюк Ігор; Гаврилюк Владислав, 32; Сущак Назар, 58; Максимчук Дмитро, 90+3
  • Вилучення: Дещиця Іван, 36 – зрив очевидної гольової можливості

Яворів вперше приймав матч своєї напрочуд успішної команди – попередній домашній матч ФСК Корміл приймав у Миколаєві Львівської області. При цьому всі (!!!) свої матчі підопічні Капітанця виграли з мінімальним рахунком, що насправді говорить про велику монолітність, керованість і зіграність цього колективу.

Ось і в матчі з потужним ЛСТМ, у складі якого – кілька екс-професіоналів на чолі з граючим тренером Кабановим, Корміл знову виграв в один гол. Взагалі кутовий від Гордійчука головою в падінні замикав на ближній стійці Богданов, воротар парирував м’яча, проте якраз туди, де чатував Сущак. Назар із дев’яти метрів тут же пробив правою ногою – 1:0.

Перемога для господарів вийшла вкрай непростою. У простій перепасовці Богданов дав пас в недодачу на Дещицю, який перехоплював Тетеренко. Іван змушений був фолити, і хоча було це на куті карного майданчика, а паралельним курсом ішов інший захисник із суперником, це було трактовано як «фол останньої надії» й Корміл залишився в меншості.

Ясна річ, ЛСТМ із непоганим підбором гравців з ударом не збирався здаватися. На другий тайм випустив себе на заміну екс-нападник Карпат, Волині та Кривбасу, колишній збірник України Кабанов. Важко відпрацювала в меншості оборона яворівців на чолі з воротарем Грицалем, але зберегла знову мінімальну перевагу. Досвідчений кубковий боєць ЛСТМ припиняє виступи в Кубку.

Герой матчу від Sport Arena: Назар Сущак (Корміл)

Вихованець класичних Карпат пізнього випуску провів хорошу гру в групі атаки та забив переможний м’яч.

ФК П’ятничани – ФК Вільхівці – 0:3 (перший тайм – 0:2; перший матч – 2:2)
Голи: Боднарук, 31, Павлюк, 39, Нападюк, 57

П’ятничани: 26.Щудло Володимир; 4.Білінський Валентин; 24.Шумельда Назарій (5.Сало Віталій, 46); 16.Білоус Любомир; 6.Антонів© Юрій; 3.Кравців Євген (21.Скурчанський Руслан, 58); 23.Курилишин Андрій (19.Лесишин Патрік, 76); 8.Юськевич Іван; 25.Підлісецький Олег; 17.Павлучкович Віталій (27.Попадюк Ростислав, 46); 22.Яворський Тарас (7.Паньків Роман, 71). Запасні: 18.Янкович Назар; 2.Іваненко Роман; 12.Царевич Дмитро; 71.Вайда Василь. Головний тренер: Вітрів Богдан Степанович.

Вільхівці: 1.Вульчин Остап; 18.Третяк Роман; 3.Нестерук Олександр; 4.Штифанович Олександр; 19.Писко Михайло (15.Лабич Володимир, 87); 27.Дяків Ярослав (29.Гладенький Юрій, 85); 70.Мельничук Андрій (20.Блонський Мар’ян, 56); 10.Павлюк Олег (6.Макотяк Іван, 70); 77.Блонський© Владислав; 9.Нападюк Ростислав (8.Прокопець Михайло, 78); 17.Боднарук Андрій (7.Слободян Андрій, 74). Запасний: 1.Павленко Олексій. Головний тренер: Лахнюк Андрій Михайлович.

• 15:00; 02.10.2024. П’ятничани. Стадіон “Сонячний”. 50 глядачів. Поле 3; +14С
  • Суддя: Бородавка Олексій (Житомир)
  • Попередження: Локатир Святослав (тр.ФВ), 70; Попадюк Ростислав, 80; Білоус Любомир, 82; Юськевич Іван, 88; Сало Віталій, 88; Скурчанський Руслан, 90+2
  • Вилучення: Попадюк Ростислав, 84 (повторне попередження); Білоус Любомир, 87 (повторне попередження)

Яскрава нічия в першому матчі, здавалося, давала маленьку перевагу саме господарям. Але ФК Вільхівці ну дуже переконливо провела цей виїзд на Львівщину. Після півгодини гри на досить високих швидкостях гості відкрили рахунок. У стрімкій атаці Мельничук навіть опинився на газоні, проте швидко звівся на прямі ноги та видав тонку розрізну передачу на Боднарука, Андрій майстерно прибрав захисника та правою ногою із 13-ти метрів пробив у правий від воротаря кут – 0:1. Це четвертий гол Боднарука в розіграші та, зважаючи на те, хто вилетів, а хто лишився в розіграші, вагома заявка на звання найкращого бомбардира.

Ще до перерви другий м’яч пропустив Щудло. Господарі втратили м’яча на своєму правому фланзі, Писко запустив у прорив Павлюка, Олег дотягнув м’яча майже до лицьової і ухитрився з гострого кута забити в дальній кут з відскоком від штанги – 0:2. Це явно не входило в плани ФК П’ятничани, вони рішуче взялися за заміни, проте по рахунку ФК Вільхівці грали впевнено й довели рахунок до розгромного.

Через лівий фланг пройшов Палюк і навісив, а Нападюк замкнув цю подачу – 0:3. У матчі залишалося більше півгодини чистого ігрового часу та відбулося ще багато подій, але гол Ростислава виявився останнім. В кінцівці ФК П’ятничани залишилися вдев’ятьох і ФК Вільхівці пройшли в наступний раунд.

Герой матчу від Sport Arena: Ярослав Дяків (ФК Вільхівці)

Яскрава перемога гостей стала можливою завдяки особливо сильній грі середньої лінії. За оцінкою фахівців, великий обсяг робіт у півзахисті видав Дяків, і як тут не згадати, що всі три голи гостей починалися якраз із глибини поля після якісної роботи на центральному плацдармі.

Перший матч 1/8 фіналу

Денгофф (Денихівка) – Rebel (Київ) – 3:2 (3:0)
Голи: Вдовика, 1, Миколаюк, 6, Дарда, 12 – Андрухів, 74, 77

Денгофф: 1.Румянцев Ігор; 94.Вдовика Вячеслав (5.Калюжний Владислав, 68); 17.Шулипа Владислав; 3.Здоренко Микита; 16.Бровко Ігор; 43.Гребенюк© Іван; 4.Миколаюк Євген (77.Рогульчик Артем, 74); 15.Сокол Владислав; 22.Дарда Андрій (10.Марійко Артур, 60); 7.Мачуленко Роман (97.Гуренко Ростислав, 70); 9.Сомов Іван. Запасні: 39.Яковенко Дмитро; 88.Подколзін Дмитро; 12.Григоренко Олександр; 11.Мельничук Дмитро. Головний тренер: Собкович Олександр Дмитрович.

Rebel: 94.Бабійчук Максим; 74.Федоров© Олексій; 14.Гарбар Гліб (77.Громський Владислав, 32); 21.Ставничий Вячеслав; 20.Мазур Євгеній (47.Ільченко Артем, 90+2); 70.Гезело Юрій; 10.Нескей Микола (15.Уманець Артем, 76); 99.Клименко Владислав (95.Гільченко Владислав, 46); 7.Власенко Денис (13.Власенко Максим, 72); 91.Богдан Антон (9.Фінченко Едуард, 68); 16.Андрухів Богдан. Запасні: 1.Старченко Денис; 8.Карцев Єгор. Головний тренер: Демський Максим Миколайович.

• 14:00; 02.10.2024. Денихівка. Стадіон “Денихівка Арена”. Поле 4; +17С
  • Суддя: Козак Тарас (Львівська обл.)
  • Попередження: Дарда Андрій, 18; Мачуленко Роман, 29; Бабійчук Максим, 67

На відміну від усіх інших пар цього раунду, ці команди проводили між собою тільки перший матч. І в ньому Денгофф стартував настільки потужно, що, відверто кажучи, здалося, що всі питання в цій парі зняті. Але тим цікавішим вийшов перебіг матчу. Втім, не будемо забігати наперед, про все – по порядку.

Відкрили рахунок господарі вже на 28-й секунді. Після кутового від Миколаюка на підбиранні зіграв Гребенюк, лівою ногою закинувши м’яча на лінію воротарського майданчика, де Вдовика в падінні правою ногою переправив м’яча в ворота – 1:0. Вячеслав, до речі, є лауреатом всеукраїнських змагань у складі мирівської Дружби.

Буквально через п’ять хвилин після ауту на правому фланзі пішла атака, гості невдало відбилися і Сомов скинув на дальній кут воротарського майданчика. Там уже чергував Миколаюк, який лівою ногою пробив у ближній кут. Намагався врятувати Бабійчук після удару іншого екс-гравця Дружби, але Євген пробив так, що воротар лише зачепив м’яча кінчиками рукавичок – 2:0.

Далі на довгий пас із глибини поля зреагував Сомов, навісив від лицьової і Дарда вирішив долю епізоду на дальній штанзі. Андрій прийняв, з лівої переклав під праву та невідпорно пробив під поперечину – 3:0, і це все за 12 хвилин матчу! Здавалося, ні про що в цьому матчі говорити більше не доведеться. Проте швидка, молода команда Rebel зберегла свіжість до кінцівки й повернула інтригу в протистоянні так, що матч-відповідь тепер очікується з особливим інтересом.

У центрі уваги опинився 20-річний вихованець КДЮС Ніка Андрухів. Спочатку Нескей підключив його в центрі, Богдан змістився правіше, ввійшов у карний майданчик і сильним ударом з правої ноги з відчутним рикошетом від суперника направив м’яча в ворота – 3:1. Через три хвилини Громський і М.Власенко розіграли м’яча на підступах до карного майданчика, далі Фінченко проникаючим пасом знайшов біля воріт Андрухіва. Богдан, маючи різні варіанти, змістився зліва в центр і правою ногою з 11-метрової відмітки влучив у «дев’ятку» – 3:2. Звісно, після цього Rebel із значно більшим оптимізмом може заглядати в наступний тиждень, а Денгофф, навпаки, не зможе поекспериментувати зі складом і дати собі полегкість на цей виїзд.

Герой матчу від Sport Arena: Богдан Андрухів (Rebel)

Що й говорити, вражаюче відіграли кінцівку кияни. Два голи Андрухіва скасували розуміння матчу-відповіді як простої формальності – Rebel має шанс у протистоянні з більш досвідченим суперником.