Новини :: Оголошення
ФУТБОЛ РЯТУЄ ЖИТТЯ: МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОСВІТИ З МІННОЇ БЕЗПЕКИ
Внаслідок російської збройної агресії Україна є найбільш замінованою країною на світовій мапі. На деокупованих територіях тисячі боєприпасів залишаються нездетонованими після ворожих обстрілів, тисячі квадратних кілометрів української землі забруднені протитанковими та протипіхотними мінами, розтяжками, касетними боєприпасами та іншими видами снарядів, що не розірвалися. Окрім того, потенційно замінованими можуть бути житлові будинки, побутові речі, поля та навіть дитячі іграшки.
Шкода, якої можуть завдати ці предмети, непоправна. Тому перший крок до боротьби із загрозою — це знання правильного алгоритму дій у разі знаходження вибухонебезпечних предметів. Адже хто обізнаний — той захищений!
Саме тому у 2022 році в Україні розпочав роботу інноваційний проєкт, який уперше включає модуль ЕORE (навчання щодо ризику вибухонебезпечних предметів) у навчальну програму для тренерів масового футболу.
Ми враховуємо важливість створення безпечного середовища для навчання наших дітей та забезпечення їх професіональним підготовленим персоналом. Тому завдяки цьому проєкту ми вкладаємо ресурси в безкоштовну освіту за ліцензією С для тренерів та гравців, які мають бажання розвиватися у тренерській сфері. Саме ця ліцензія є фундаментальною в розвитку масового футболу.
Впродовж півтора року роботи проєкту гібридне навчання за програмою пройшли тренери із шести регіонів України, які найбільше постраждали від наслідків воєнних дій і прийняли значну кількість внутрішньо переміщених осіб. На першому етапі для участі в навчанні були відібрані 30 тренерів із Київської, Харківської та Чернівецької областей, а згодом до них доєдналися фахівці з Чернігівщини, Дніпропетровщини та Миколаївщини. Після завершення навчання 30 тренерів отримали національний С-диплом УАФ у 2022 році, та ще 40 тренерів здобули міжнародний диплом C-UEFA у 2023 році.
З них зараз 25 тренерів є чинними тренерами програми та продовжують просування рятівних меседжів EORE через футбольні активності в рідних регіонах.
Засновник організації Скотт Лі висловився щодо необхідності розбудови даного проєкту в нашій державі: «Після повномасштабного вторгнення, за попередніми оцінками, майже 30% території України або 174 тис. кв. км забруднені вибухонебезпечними предметами внаслідок російської агресії. Головне завдання програми — донесення до дітей, які проживають у регіонах високого ризику, правил поводження з нерозірваними мінами та боєприпасами через футбольні навички. Тренерські заняття та навчальна програма спеціально розроблені відповідно до потреб учасників. Ми також говоримо про психічне здоров’я, стратегію благополуччя, психологічні особливості кожної дитини. Зміна поведінки в суспільстві та методика проведення занять має мінімізувати ризики, які виникають щодня в Україні. До ініціативи «Ні мінам» приєдналися й чинні гравці національної збірної України з футболу, які слугують прикладом для молодшого покоління. Тому ми не зупиняємо нашу роботу».
У легкій для сприйняття та пізнавальній формі тренери доносять до дітей, що ж таке «мінна небезпека», та роз’яснюють головні правила поведінки, які можуть врятувати життя. Загалом заходи Spirit of Soccer охопили більше ніж 15 000 дітей та дорослих в низці українських регіонів та продовжують ширитися серед молоді, батьків, тренерів масового футболу та футбольних арбітрів.
«Наша програма не просто навчає дітей грати у футбол, вона вчить їх залишатися безпечними та уважними, навіть під час найвеселіших ігор. Важливість цього проєкту для нашого суспільства не може бути переоцінена», — вважає тренер проєкту Spirit of Soccer з Чернігова Сергій Денисенко.
«Як і більшість людей в проєкті, надихаюсь усмішками дітей, словами вдячності від них та розумінням того, що це не може бути даремно, це надважливо й ми повинні провести тренування та донести інформацію до більшості сіл та міст», — ділиться враженнями від роботи тренер із Києва Артем Гоголь.
Програма здійснюється за підтримки Державного департаменту США та реалізується Асоціацією аматорського футболу України спільно з міжнародною організацією Spirit оf Soccer та Українською асоціацією футболу.
«Від себе особисто та від імені Асоціації аматорського футболу хочу подякувати нашим міжнародним партнерам — організації Spirit of Soccer та Державному департаменту США за допомогу нашій країні та зокрема футболу в цей нелегкий час. Добре, що наші тренери мають нагоду безкоштовно отримати футбольну освіту, підвищити рівень підготовки та обізнаності щодо поводження з вибухонебезпечними предметами. Важливо, що тренери зможуть передати цей важливий досвід своїм колегам та юним футболістам. Врятовані життя дітей варті того, щоб такі проєкти втілювати в життя і надалі», — підкреслив співголова Комітету розвитку футболу УАФ, член комісії з масового футболу УЄФА Олександр Каденко.
Навчання та обізнаність — ключові інструменти у протидії наслідкам війни. Завдяки міжнародній кооперації зусиль Spirit of Soccer Ukraine продовжує працювати на спортивному фронті та втілювати спільну мету — життя кожної дитини та безпеку кожної родини.